Eğitimcilerin yeni döneme İNANCI TAM

Kovid-19 salgını nedeniyle Mart ayından bu yana okullardaki ilk zil, 1. sınıflar için bugün çalacak. Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve eğitim sendika başkanları, yeni dönemde eğitim-öğretimin başarıyla yapılacağına inandıklarını söylediler

Eğitimcilerin yeni döneme İNANCI TAM

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınının ardından birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bugün 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı başlıyor. İlk olarak 1. sınıfların başlayacağı “Uyum Haftası”nda öğretmenler, öğrenciler ve veliler tüm hazırlıklarını tamamladılar. Uyum Haftası’nda ve 21 Haziran’da kademeli olarak başlanacak yüz yüze eğitim hakkında tavsiyelerde ve değerlendirmelerde bulunan Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer ve Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, tedbirlerle birlikte başarılı bir eğitim yapılacağını dile getirdiler.

egitimcilerin-yeni-doneme-inanci-tam.jpg

KARLIER: OKULLAR, ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER HAZIR

Yeni dönemin bugün start almasıyla birlikte öğrenciler ve öğretmenlerin hazır olduklarını söyleyen Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, velilerle de gerekli görüşmelerin yapıldığını dile getirdi. Öğretmen ve velilerin gerek yüz yüze gerekse video konferans yöntemiyle toplantı yaptığı bilgisini de veren Karlıer; “Bugün 1. sınıflarımız okula başlayacak. Bir sonraki hafta ise 8. ve 12. sınıflarımız yüz yüze eğitim almaya başlayacaklar. Gelinen süreç içinde öğretmenlerimiz ve velilerimiz bilgilendirildi. Okullarımızda da gerekli tüm önlemler alındı. Sürecin başlamasıyla birlikte ilerleyen günlerde durumun nasıl gittiğine bakılacak. Alınan tedbirlerle eğitim süreci istenilen seviyede sorunsuz giderse diğer sınıflar da yüz yüze eğitime başlayacak. Şu anki durumumuz kademeli eğitime başlayacağımızı gösteriyor. Tedbirlere uyulmasıyla birlikte sorunsuz şekilde yeni dönemi başarıyla geçireceğiz. Bunun yanında vaka sayısı fazla olan illerimiz valilikler tarafından alınan kararlara göre uzaktan eğitime devam edecekler. Konya’daki tüm okullarımız hazırlıklarını tamamladılar ve yeni döneme başarıyla başlayacaklar” diye konuştu.

egitimcilerin-yeni-doneme-inanci-tam-001.jpg

YİĞİT: TEKNİK ALTYAPI SORUNU VAR  

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit ise yeni dönemin başlamasıyla birlikte herkeste büyük bir heyecan ve tedirginlik olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin ve öğretmenlerin yüz yüze eğitim yapılmasından yana olduğunu belirten Yiğit, velilerin ise bazı tedirginliklerinin devam ettiğini söyledi. 1. sınıfların yeni döneme başlamasıyla birlikte sürecin herkes tarafından yakından takip edileceğini de belirten Yiğit, “Velilerimiz, çocuklarının okula gitmesini isterken aynı zamanda da bir tedirginlik yaşıyorlar. Uyum Haftası ve devamında 8. ve 12. sınıflarda başlanacak olan yüz yüze eğitimle yeni döneme hazır olup olmadığımızı göreceğiz. Şu ana kadar okullarımız gerekli tedbirleri alsa da hijyen konusunda bazı eksiklikler olacağını düşünüyoruz. Eğitimin başlamasıyla birlikte vaka sayıları da yükselişe geçerse riskli durum başlamış olacak. Fakat bizim temennimiz vaka sayılarının düşmesinden ve öğrencilerimizin yüz yüze eğitim almasından yanadır. Zaten EBA TV ve internet ortamında alınan uzaktan eğitimin tam manada verimli olmadığını görüyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde teknik altyapı sorunundan dolayı bu uygulamaların tam olarak yapılamadığı bilgisini alıyoruz. Konya’da bu durum şu ana kadar iyi yönetildi. Özellikle İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, bu konuda titiz davrandı. Kendisine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Konya’daki yeni dönemin başlamasıyla bizlerde süreci takip edeceğiz” dedi.

BÜYÜK’TEN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük 14 Eylül İlköğretim Haftası dolayısıyla öğretmen, öğrenci ve velilere tavsiyelerde bulundu. Kovid-19 salgınından dolayı eğitimde birçok kısıtlamalar olduğunu hatırlatan Büyük, “Kıymetli Öğretmenlerimiz, Geleceği imar ve inşa edecek çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, onlara her anlamda rehberlik eden, önder ve öncü olan sizlersiniz. Yaşamakta olduğumuz pandemi süreci öğrencilerimizle olan iletişimizi olumsuz anlamda etkilememeli. Sevgili Öğrencilerimiz, Sizlerden en büyük beklentimiz, alınan tedbirlere hassasiyetle uyarak sağlığınıza dikkat etmenizdir. Sizlerin göstereceği hassasiyet, toplumun geneline hâkim olacak, salgın dönemini daha dirayetli bir şekilde atlatmamıza katkı sunacaktır. Sevgili Velilerimiz; Eğitim öğretimin en önemli ve belirleyici taraflarından biri de sizlersiniz. Öğrencilerimizin başarılı bir eğitim hayatının olması, ancak sizlerin vereceği destekle mümkündür” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.