Yurt-Der’den Öztürk’e ziyaret

Özel Yurtlar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yurt -Der) Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Yurt İşverenleri Sendikası(TÜYİSEN) Genel Başkanı Ahmet Baydar’la birlikte Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk’ü ziyaret etti.

Yurt-Der’den Öztürk’e ziyaret

Özel yurtların sorunlarını her fırsatta kamuoyuna anlattıklarını söyleyen Yurt-Der Başkanı Ahmet Kantemiz “Özel yurtlar, öğrencilerin barınmasında Devlet’in çözüm ortağı olmak istiyor. Bu durum hem öğrencilerin hem de Devlet’in kazanç duyacağı bir durumdur” dedi. TÜYİSEN Genel Başkanı Ahmet Baydar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği Devlet yurtlarında 1 milyon öğrenciyi barındırma hedefini belirterek; “Türkiye genelinde 700 bin civarında KYK kontenjanı, 300 bin civarında da özel yurt kontenjanı bulunmaktadır. KYK yurtlarında bir öğrencinin Devlet’e maliyetinin çok yüksek olduğu bilinmekte, özel yurtlar bu konuda Devlet’e bir çözüm önerisi sunmakta ve bu maliyetin belki de üçte biri gibi bir rakamla barınma sorununu çözme konusunda yardımcı olmak istemektedir. Devlet hem vergi almak yönüyle, hem kontrol yönüyle ve hem de üçte iki maliyetin düşmesi yönüyle kazançlı olacaktır” dedi.

TÜYİSEN Genel Başkanı Ahmet Baydar, Yurt -Der Başkanı Ahmet Kantemiz ve Yurt-Der Sekreteri Ali Yıldız’ın hazır bulunduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KTO Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, ekonomik anlamda yurt işletmecilerinin ortaya koyduğu bu projenin Devlet adına kazançlı bir proje olacağını ve konuyu ve sunulan dosyayı TOBB Başkanı’na da ileteceğini belirtti.

Muhabir: Gamze Erdoğan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.