Yeşilay Elçisi Olun Sorumluluk Alarak Çevrenizi Bilgilendirin Yarınlarınızı Koruyun

Yeşilay Elçileri projesi toplumumuzda kadim bir gelenek olan ahilikten gelen esnaflarımızın, bağımlılıkla mücadeleye katkılarını sağlamak ve toplumsal duyarlılığı artırmak üzere hayata geçmiştir.

Yeşilay Elçisi Olun Sorumluluk Alarak Çevrenizi Bilgilendirin Yarınlarınızı Koruyun

Yeşilay Konya Şubesi Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, ‘’ Konya’mızda uygulanan  Yeşilay Elçileri Projesinde, esnaflarımızın uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini artırmayı ve onlar vasıtasıyla yerel alanda toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve tehlike arz eden durumlara karşı önlem almayı amaçlamaktadır.’’ Dedi.  Yeşilay Elçileri Projemizin bağımlı olan ya da bağımlı olma riski taşıyan gençlerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde, ilgili meslek gruplarının sokaklardaki uyuşturucu gerçeği hakkındaki mücadele becerisi ve bilinç kazanması projenin önemli bir hedefidir. Bu çerçevede meslek (kırtasiyeler, kafe restoranlar, internet kafeler, büfeler, kıraathaneler, giyim mağazaları ve bay / bayan kuaför) gruplarına yönelik yapılacak ziyaretler kapsamında Yeşilay Elçileri olabilecek esnaflar Genç Yeşilay üniversite öğrencileri ile ziyaret edilerek toplumsal duyarlılığının artırılmasına katkıda bulunulmaktadır.

Dr. Büyükhelvacıgil: ‘’Yeşilay Elçilerimiz, bağımlılıklar konusunda hassasiyeti yüksek herhangi bir bağımlılık sahibi olmayan, bu alanda mücadele bilinci yüksek şube tarafından organize edilen, farkındalık artırıcı eğitim ve değerlendirme toplantılarına aktif katılım sağlayan iletişime açık bulunduğu mahallede gençler başta olmak üzere mahallede ikamet eden kişilerle iletişimi kuvvetli sosyal sorumluluk düzeyi yüksek gönüllü çalışmalara yatkın kişilerle ilerliyoruz.’’ Dedi. Gelin Yeşilay Elçileri Projesinde gönüldaşlık edelim ve mahallemizin gençlerine sahip çıkalım. Halen bir Yeşilay Elçisi kapınızı çalmadıysa 444 19 20’i arayarak sizde Yeşilay Elçisi olabilirsiniz.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.