Ziya Altunyaldız: “1 Kasım Seçimlerinde Yeni Türkiye Kazanacak”

AK Parti Konya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız, 1 Kasım seçimlerin esasen eski Türkiye defterinin tamamen kapanmasına dair tarihi bir önem taşıdığını ifade ederek, “1 Kasım seçimlerinde yeni Türkiye kazanacak” dedi.

Ziya Altunyaldız: “1 Kasım Seçimlerinde Yeni Türkiye Kazanacak”

AK Parti Konya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız, Ankara ve İstanbul’dan gelen bazı iş adamlarıyla bir araya gelerek sohbet etti. Yakaşık 1 Kasım seçimlerinin esasen eski Türkiye defterinin tamamen kapanmasına dair tarihi bir önem taşıdığını ifade eden Altunyaldız, “7 Haziran da AK partimizi birinci yapan bu milletin bize bir görev verdiği açıktır. Bu millete yıllarca hasret kaldığı günleri yaşatan, ekonomisini büyüten ve bütün kesimlerin refahtan daha fazla pay aldığı bir Yeni Türkiye fotoğrafını hediye eden AK Parti kadrolarının kadrini ve kıymetini iyi bilen aziz milletimiz, sürdürülebilir bir refah düzeyi ve daha büyük bir ekonomik yapıyla kurgulanmış mutlu, müreffeh ve güçlü Türkiye özlemine çok az kaldığının farkındadır. Evet biz gücümüzü milletten alıyoruz. Yürüdüğümüz yolun ne kadar engelle dolu olduğunu biliyoruz. Hiçbir vatandaşımızın karamsarlığa kapılmasına gerek yoktur. Yürütülen algı operasyonları bu yöndedir. Bu coğrafyada yaşayan, bu toprağın insanları gelecek için taze umutlar beslemeye devam etmeli ve bunun hakkını verecek çalışmayı hayata geçirmelidir” dedi

Altunyaldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ancak Konya’da gördüğüm tablodan umutlu ve mutmain oldum. Vatandaşımız artık gönül gözüyle bakıyor ve olan biteni tüm çıplaklığı ile kavrıyor. Hata yapma şansımız olmadığının farkında. Her konuştuğum vatandaşımızın 1 Kasım’a kadar diken üstünde olduğunu gördüm. Tarihi sorumluluk taşıdıklarını biliyorlar. 1 Kasım’da ya yeni Türkiye kazanacak, ya da yeni Türkiye kazanacak bunun farkındalar. Çünkü yolumuz uzun. Alınacak çok mesafeler var. Yeni Türkiye ruhu sarıp sarmalamıştı yatırımcımızı, işçimizi, bürokratımızı, girişimcimizi ve yediden yetmişe mayalanmış idik. Fark ettiler, su uyur düşman uyumaz. Çabuk fark ettiler. Daha 2001’de iflasın eşiğine gelmiş bu ülke, 13 yılda 157 milyar dolar ihracat hacmine kavuşursa, kardeşlik ruhuyla ülkenin doğusu ve batısı kucaklaşırsa bu ülkenin önü alınmaz, durdurulamaz artık diye düşündüler. 10 yıl sonra bu ivme ne kadar çok artar tahmin ettiler. Güçlü Türkiye, coğrafyasında lider ülke Türkiye olmasın diye binbir tuzak kurdular. Bu tuzaklara düşmeyeceğiz inşallah. Bu milletin irfanı bu tuzaklara düşmeyecek kadar derindir.Bu inancım bugüne kadar hiç değişmedi hiç bozulmadı.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler