Yusuf Yazır yönetim kurulunu tanıttı

Akşehir-Ilgın Pancar ekicileri Kooperatifi 6 Nisan Cumartesi günü genel kurula gidecek. Kooperatif Başkanı Yusuf Yazır yönetim kurulunu kamuoyuna tanıttı, çiftçileri genel kurula katılmaya davet etti.

Yusuf Yazır yönetim kurulunu tanıttı

Akşehir Ilgın Pancar ekicileri Kooperatifi Başkanı Yusuf Yazır yönetim kurulunu kamuoyuna tanıttı.  

Toplantıya, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Demirtaş, İsmail Taş ve Hasan Avcı, Denetim Kurulu üyeleri Mehmet Akkaş, Abdil Yalçınoğlu ile Akşehir Bölgesinden Hasan Hüseyin Avcı katıldı.

Akşehir Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yusuf Yazır, "Ekipte bir yenileme oldu." dedi.

 “Çiftçilerimizden kendi kooperatiflerine sahip çıkmalarını istiyoruz” diyen Yazır yönetim kurulunun tamamen üreticilerden oluştuğunu vurgulayarak, "Doğrudan çiftçilikle uğraşan arkadaşlar eliyle kooperatifin yönetilmesini çok önemli buluyorum. Onun için de bizim yönetim ve denetim kurullarımızda görev alan arkadaşlarımızın tamamı üreticidir. Biz kooperatif olarak üreticilerimizi korumaya, kollayamaya, onların girdi maliyetlerini aşağıya çekmeye, omuzlarındaki yükü hafifletmek için çaba içinde olacağız" dedi.

Ilgın Şeker Fabrikası özelleştirilmesinin durdurulduğunu hatırlatan Akşehir-Ilgın Pancar ekicileri Kooperatifi Başkanı Yusuf Yazır yeni süreçte çiftçinin yüküne omuz vermek istediklerini ifade etti, çiftçileri genel kurula katılmaya davet etti.

Yusuf Yazır şunları aktardı:

"Biz kooperatif olarak 10 ilçede 350'nin üzerinde köyde faaliyet göstermekteyiz. Bölge insanımızın kalkınması için ve üreticilerimizin ekonomik yapısını ayağa kaldırmanın yollarından bir tanesi de, üreticinin içinde olduğu bir yöntemle tekrar üreticilerimize, Konya ve Kayseri Şeker örneğinde olduğu gibi kazandırmak için genç arkadaşlarımızla birlikte faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.