PAZAR ALIŞ-VERİŞİ MODERN MEKANLARA TAŞINDI

Karatay Belediyesi, hizmete sunduğu kapalı pazar yerleri ile gerek pazarcı esnafını ve gerekse alış-veriş yapan vatandaşları kışın yağmur ve çamurdan, yazın da toz ve rüzgardan kurtararak sağlıklı ortamlarda, hijyenik kurallara uygun alış-veriş imkanı sunuyor

PAZAR ALIŞ-VERİŞİ MODERN MEKANLARA TAŞINDI

Karatay Belediyesi'nin kapalı pazaryeri projeleri kesintisiz devam ediyor. Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan kapalı pazar marketlere bir yenisini daha eklediği Erler Pazar Marketin inşaat çalışmaları hızla yükseliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilçe genelindeki pazar yerlerinin üzeri kapatılarak hem estetik bir görünüme kavuştuğunu hem de vatandaşın daha rahat alışveriş yapmasına imkan sağlandığını söyledi.

Sokaklar pazar olmaktan kurtarılıyor

Başkan Hançerli, Erler Mahallesine kazandırılacak olan pazar marketin büyük bir hızla tamamlanabilmesi için çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini vurguladı. Karatay’da pazar yerlerini cadde ve sokaklarda kurulmaktan kurtardıklarını belirten Başkan Hançerli; yapımı hızla devam eden Erler Pazar Market’in yaklaşık 1.250.000,00 TL’ye mal olacağını ve 3.843 m2 arsa üzerine toplam 1.867 m2 kapalı alanda yer alacağını söyledi.

Akşehir'e de pazar market yapılıyor

Başkan Hançerli Erler Pazar Marketin çevresinin 1.2 metre yüksekliğinde tuğla desenli betonarme duvar ve üzerine şeffaf kaplama ile tamamen kapatılacağını söyleyerek; çatı kaplamasının çelik konstrüksiyon ve opak kaplama yapılacağını belirtti. Başkan Hançerli; kapalı pazar marketin içerisinde mescit, bay-bayan-engelli wc, çay ocağı, elektrik odası ve güvenlik odası yer alacağını söyledi. Başkan Hançerli Karatay’a 2004-2017 yılları arasında kazandırılan Sedirler, Karkent, Çimenlik, Kumköprü, Uluırmak, Karşehir, Çatalhöyük, İstiklal, Selim Sultan, Keçeciler, İsmil, Başak, Ovakavağı, Hayıroğlu, Yarma ve Erler olmak üzere toplam 16 pazar marketin yanı sıra; Derbent, Ahırlı Pazar Marketlerin yapımının tamamlandığını ve Akşehir Kapalı Pazar Market inşaatının ise devam ettiğini belirtti.

"Günlük yaşama sihirli dokunuşlar yapıyoruz"

16 Kapalı Pazar Marketle büyük bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "Vatandaşlarımızın günlük yaşamını sihirli dokunuşlarla farklılaştırmak bizim birinci önceliğimiz. Kente kazandırdığımız 16 adet kapalı pazaryeri sayesinde günlük yaşantımızın bir parçası olan pazar alışverişini karmaşa ve sağlıksız ortamlardan modern mekanlara taşıdık. Şimdi ise kente 16. kapalı pazaryerini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız, halkımızın en sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmasını sağlamaktır" dedi.                                

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.