Minik Öğrencilerden Yaşlılara Ziyaret

Konya’nın Yunak İlçesi yavaşlı mahallesindeki yavaşlı ilkokulu öğrencileri 18 ve 24 mart arası yaşlılar haftasını unutmayarak yaşlıları ziyaret etti.

Minik  Öğrencilerden Yaşlılara Ziyaret

Yavaşlı  ilkokulu öğrencileri 18 ve 24 mart arası yaşlılar haftasını unutmayarak her yıl olduğu gibi bu yılda yaşlıları ziyaret etti. Konya’nın Yunak İlçesi Yavaşlı mahallesindeki  Yavaşlı ilkokulu öğrencileri örnek bir davranışta bulunarak, Yaşlılar Haftası nedeniyle yaşlıları ziyaret ederek yaşlılara Karanfil  verdiler. Okul Müdüresi  Yasemin Miyase Üzümcü önderliğinde okul öğretmenleri Sınıf Öğretmeni Demet Kurtoğlu ve Seda Daşpınar Özdemir ile  öğrenciler, Yavaşlı  mahallesinde ikamet eden yaşlıları ziyaret ederek yaşlılara Karanfil  verdiler. Öğrencileri karşılarında gören yaşlılar ise duygulan anlar yaşadı. Öğrenciler ziyaret ettikleri yaşlıların ellerini tek tek öperek, hatırlarını sordu. Evlerinde ziyaret ettikleri dede ve ninelerle sohbet ederek, dualarını alan öğrenciler, yaşlılara "hayırlı, sağlıklı, uzun ömür" temennisinde bulundu.

 Okul Müdüresi  Yasemin Miyase Üzümcü ise  Konuşmasında :’’ Okuldaki öğretmen ve öğrencilerimizle köydeki yaşlılarımızı ziyaret edip karanfil ve şeker ikram edip ellerinden öperek yaşlılar haftasını kutlamanın mutluluğunu yaşadık. Onlar bizim ışığımız. Onların duasını hissetmek bize güven veriyor.. Peygamber Efendimizin dediği gibi 'eğer siz yaşlılar olmasaydı, belalar üzerimize çağlayanlar gibi dökülürdü.' Yaşlılarımız böylesine kıymetliler. Büyüklerin varlığı bağlı olduğu ailenin temel direği, temel dirliğidir. Yaşlılarımızın gününü kutluyor ve ellerinden öpüyoruz. Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.’’ Dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.