'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesi

Her sınıfın bir yetim kardeşi var projesinin proje sorumlusu öğretmenlerine teşekkür belgesi verildi.

'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesi

Milli Eğitim Bakanlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Bir Sen ve İHH İnsani Yardım Vakfı arasında protokol imzalanarak başlayan değerler ve sosyal sorumluluk hareketi olan "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında Ilgın’da proje sorumlusu öğretmenlere teşekkür belgesi verildi.

Belge sunum programı Ilgın Şehit Bekir Şenyiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşti.

Öğretmenlere teşekkür belgelerini verenKonya İHH İnsani Yardım Derneği Ilgın Temsilcisi Abdullah Yağcı, "Hepimizin günahları vardır. Günahınız dağlar kadar da olsa bir yetimin ihtiyacını görürseniz, sizde de yoksa ama niyet ederseniz ya da yardımı organize ederseniz Allah bütün günahlarınızı biiznillah affeder, günahlarınız dökülür gider." dedi.

Proje sorumlusu öğretmenler adına söz alan Halil Toparlak da şunları söyledi:

"Biz yapmadıklarımızdan da hesaba çekileceğiz. O çocukların sorumluluğu bizim sırtımızda. Bir başkası yapsın diyebileceğimiz bir şey değil. İHH bize bu projeyi getirdiğinde bizi bir sorumluluğun beklediğini biliyorduk. En anlamlı bulduğumuz çalışma buydu ve buna ortak olduk. Gücümüzün yettiğince işe asıldık. Bu proje kapmasında lise olarak 10 yetime hamilik ettik. İHH'ya bu güzel proje için teşekkür ediyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.