Esnaf Müdürlüğü Örnek Olacak

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Esnaf Odaları Şube Müdürlüğü’nün Türkiye’ye örnek olacağını söyledi.

Esnaf Müdürlüğü Örnek Olacak

Oda başkanları ile birlikte düzenlediği basın toplantısında konuşan KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya Büyükşehir Belediye Meclisinin bir ilke imza atarak Esnaf Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürlüğü’nü oluşturduğunu hatırlattı. Esnafın belediyelerle olan sorunlarının ve taleplerinin çözümü için bugüne kadar uğraş verdiklerini kaydeden Karamercan, “Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak sorunlarımızın çözümü noktasında Konya Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde bir esnaf masası kurulması için önerilerde bulunmuştuk. Son olarak bu konuyu Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na da dosya olarak sunduk. Sayın Başkanımızın talimatları ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek’in de çabaları meyvesini vermiş, Belediye Meclisimizin aldığı kararla Konya Büyükşehir Belediye’mizin bünyesinde Esnaf Odaları Şube Müdürlüğü oluşturulmuştur. Kurulacak yeni Şube Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkâr Odalarımız ile koordinasyon içinde çalışacak ve esnafımızın sorunlarını doğrudan çözecektir. Göreve atanacak olan Şube Müdürümüze de şimdiden müdürlüğünün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Karamercan, Konya’da 50 bine yakın aktif üyesi ve 84 meslek odası adına Şube Müdürlüğü kurulması için emeği geçenlere teşekkür ederek, “Konya’mız resmi kurumları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve her zaman sesimiz olan basın kuruluşlarıyla tek vücut olmuştur. Uyum içerisindeki bu birlikteliğin Türkiye’ye örnek olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.