Ereğli'nin Tarihi ve Kültürünün Anlatıldığı Programa Yoğun İlgi

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Ereğli Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Yaşayan Konya Hafızası İkindi Sohbetleri kapsamında Koyunoğlu Müzesi'nde Ereğli'nin tarihi ve kültürel yönleri anlatıldı. Programa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler ve Müzeler Şube Müdürü Hasan Yaşar, konuşmacı olarak Prof. Dr. Doğan Yörük, Hilmi Erel, Muhammed Yaşar Çuhadar katıldı. Ayrıca programda birçok kült

Ereğli'nin Tarihi ve Kültürünün Anlatıldığı Programa Yoğun İlgi

 Pogramın açılış konuşmasını yapan Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven: "Ereğli'mizin tarihini ve kültürünü günyüzüne çıkaran kıymetli bir programı gerçekleştirdik. Birçok medeniyeti bünyesinde barındırmış şehrimiz tarihi olarak oldukça zengindir. İvriz Kaya Anıtı, Kervansaraylar, Hamamlar, Tarihi Kaleler ve Tarihi Ulu Camii ile Ereğli tarih kokan bir şehirdir. Konya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte düzenlediğimiz programla Ereğli'mizin tarihini ve kültürünü Konyalı kardeşlerimizle paylaştık. Ayrıca yöresel ürünlerimizi de onlara tanıtarak, tatmalarını sağladık. Açılışını yaptığımız hemşehrimiz Hilmi Erel'e ait Geçmişten Günümüze Ereğli sergimiz de ilgi ile takip edildi. Bu kapsamda bu kıymetli programda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek Bey olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ederim" dedi.

        Daha sonra kürsüye gelen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı: "Bu ay Konya'mızın tarih ve kültür açısından önemli İlçelerinden birisi olan Ereğli'yi tanıtıyoruz. Birçok medeniyetin yerleşkesi olan bu ilçemiz önemli bir tarih ve kültüre sahiptir. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim" dedi.

        Daha sonra kürsüye gelen konuşmacılar Geçmişten Günümüze Ereğli'yi anlattılar. Programın devamında açılışı gerçekleştirilen Hilmi Erel'in Geçmişten Günümüze Ereğli sergisi de yoğun ilgi gördü. Ayrıca programa katılanlara yöresel ürünlerin tanıtımı yapılarak ikramda bulunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.