Bu yol, öğrenciler için tehlike saçıyor

Hasan Sert İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler Evliya Çelebi Caddesi’nden karşıdan karşıya geçerken her gün ölüm tehlikesiyle burun buruna geliyor.

Bu yol, öğrenciler için tehlike saçıyor

Meram ilçesinde bulunan Hasan Sert İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler, Evliya Çelebi Caddesi’nden karşıdan karşıya geçerken tehlikeyle burun buruna geliyor. Birçok öğrencinin geçiş güzergâhı üzerinde bulunan Evliya Çelebi Caddesi’nde trafik ışıkları, yaya geçidi ve üst geçit bulunmuyor. Geliş ve gidiş yönüne ayrılmış, ayrıca sağa ve sola dönüşlerinde olduğu yolda herhangi bir yön levhası bulunmuyor. Her gün birden fazla öğrencinin gelip geçtiği cadde de araçlarda oldukça hızlı. Bundan dolayı Evliya Çelebi Caddesi’ni kullanarak karşıdan karşıya geçen öğrenciler büyük bir tehlike atlatıyor. Tehlikenin farkında olan veliler ise her gün çocuklarını kendileri okula götürüp getiriyor. Cadde sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda yetişkin insanlar içinde büyük bir tehlike arz ediyor.

bu-yol-ogrenciler-icin-tehlike-saciyor2.jpg

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ENDİŞELENİYORUZ”

Konuyla ilgili şikâyetlerini ve endişelerini dile getiren öğrenci velilerinden Cemile Aydemir, “Karşıdan karşıya geçişlerde büyük problemler yaşıyoruz. Ayrıca çocuklarımız ilkokul öğrencileri. Onların yalnız başına okula gidip gelmelerine izin vermiyoruz. Yeri geldi mi biz veliler bile karşıdan karşıya geçmekte zorlanıyoruz. Trafik ışığı yok, levha yok, üst geçit yok. Açıkçası çocuklarımız için endişeleniyoruz. Yetkililerin biran önce bu cadde de bir önlem almalarını istiyoruz” dedi.

bu-yol,-ogrenciler-icin-tehlike-saciyor.jpg

“ARAÇLARIN NE YÖNE GİTTİ BİLE BELLİ DEĞİL”

Öğrenci velilerinden Erol Kılınçarslan, “Görüldüğü gibi levha, trafik ışığı, yaya geçidi falan yok. Tabii önlemlerin alınması hem çocuklarımız için hem biz veliler için, hem de sürücülerimiz için çok iyi olacak. Ayrıca yol iki yönlü. Sağa ve sola dönüşlerde var. Açıkçası araçların ne yöne gittiği belli değil. Böylesine tehlikeli bir yolda çocuklarımız her gün karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyor. Yetkiler buraya en azından bir trafik ışığı ya da bir kavşak yaptırabilirler” şeklinde konuştu.

bu-yol,-ogrenciler-icin-tehlike-saciyor-001.jpg

“KİMSENİN CANI YANMADAN ÖNLEM ALINSIN”

Öğrenci velilerinden Fatma Zehra Çelik, “Bu yolda mutlaka bir önlemin alınması gerekiyor. Mesela geçen sene çok fazla kaza oldu. Araçların bile ne yöne gittiği belli olmayan yol, bizleri oldukça endişelendiriyor. Öğrencilerimizin hayatı da tehlikede. Çocukların büyük bir bölümü bu yolun karşısında oturuyor. Karşıdan karşıya geçebilecekleri başka yol da yok. Kimsenin canı yanmadan yetkililerin acilen önlem almalarını istiyoruz” dedi. (Kader Eşiyok)

bu-yol,-ogrenciler-icin-tehlike-saciyor-002.jpgbu-yol,-ogrenciler-icin-tehlike-saciyor-003.jpgbu-yol,-ogrenciler-icin-tehlike-saciyor-004.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.