Beyşehir’den Kamerun’a Uzanan Minnet Yolculuğu…

Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu’nun öğrencileri, öğretmenleri ve velileri kıtaları aşan bir yardımseverliğe imza attı.

Beyşehir’den Kamerun’a Uzanan Minnet Yolculuğu…

Proje; Okul Müdürü Esra ERYILMAZ’ın paylaşma, yardımlaşma, vatanseverlik gibi değerler ışığında farkındalık oluşturmak ve Çanakkale Şehitlerine minnet borcunu ödemek adına bir şeyler yapmak istediğini öğretmenlerine anlatmasıyla başladı. Uzun toplantıların ve hayallerin, coşkunun, isteğin sonunda bir umutla başlanılan “Çanakkale Can Suyu Projesi ” için gerekli izinler alındıktan sonra Gamze ÖZÇELİK-Umuda Koşanlar Derneği ile bağlantıya geçilerek çalışmalara başlandı. Okul Aile Birliği ile tüm velilere proje anlatıldı. Afişler, broşürler basıldı. İlçe genelinde duyurular yapıldı ve küçüğünden büyüğüne herkesin emeğinin geçtiği Çanakkale Can Suyu Kermesi yapıldı. Umut dendi ya yolun başında herkes elinden geleni fazlasıyla yaptı. Okulun minikleri dahi kumbaralarını Afrikalı arkadaşları için getirdi. Tüm ilçe halkıyla Çanakkale ruhuyla al bayrağın altında birlik olundu ve başarıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk yaptığı açıklamada; “Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu Ailesi olarak, Çanakkale’de şehit düşmüş askerlerimiz anısına, vefa ve minnet borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebilmek için; ayrıca Afrikalı Müslüman kardeşlerimizin susuzluktan çatlamış dudaklarına, kurak topraklarına ve yüreklerine umut olabilmek için Kamerun-Kousseri Şehri’nde 11’40’6. 3N 15’4’20.7 koordinatlarında 390 nüfuslu Ouda köyünde 54 metreden suya ulaşılarak, Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu/Çanakkale Su Kuyusunun açtırıldığını belirtti. Ayrıca Konuk, bu hizmette emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, bölgenin yarınlarına umut olmasını diliyorum” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.