Beyşehir Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı

Beyşehir Belediyesi’nin yeni dönemdeki ilk meclis toplantısı… Başkan Bayındır: “Ben sizlerle beraber güzel işler yapacağıma inanıyorum”

Beyşehir Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı

KONYA’nın Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında yeni seçilen meclis üyelerine seslenerek, “Ben sizlerle beraber güzel işler yapacağıma inanıyorum”dedi.

31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçimlerinin ardından Beyşehir Belediyesi Meclisi’ne seçilen yeni üyelerin katılımıyla yeni dönemin ilk toplantısı Belediye Başkanı Adil Bayındır başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, gündemde yer alan maddeler görüşüldü, meclis 1 ve 2.başkan vekilliği seçimleri, meclis katiplikleri, encümen üyelikleri, imar komisyonu ve plan ve bütçe komisyon üyelikleri seçimleri yapıldı.

Beyşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, meclis üyelerine hitaben konuşan Başkan Adil Bayındır, seçim sonuçlarıyla birlikte yeni seçilen meclis üyelerine başarılar dileyerek, “Allah hiç birimizi utandırmazın, şehrimizin yolunu açık tutsun. Hep birlikte güzel projelere imza atalım. Belediyecilik hem zevklidir, hem zordur. Halkı memnun etmek hem kolaydır, hem zordur. Çünkü her an bütün dikkatler üzerindedir. Hata istemez, vatandaş tepeden bakanı sevmez, ukalayı sevmez. Adam olanı sever, hizmet yapanı sever. Ben sizlerle güzel işler yapacağıma inanıyorum. Ben samimiyetle, Allah rızası için sabahın 5’inden akşamın, gecenin yarısına kadar ‘bu işe talibim’ diyerek yola çıktım. Ben diyorum ki,25 siz, bir de ben  26 kişi, Beyşehir tarihine güzel projeleri, istihdama yol açacak projeleri alt ve üst yapısıyla şehri, beldelerdeki bütün köylerimizi yeniden gözden geçirerek planlamalar yapacağız.”dedi.

Konuşmasında, Beyşehir coğrafyasının oldukça büyük bir coğrafya olduğunu ve Belediye olarak hizmet üretirken yaşanan mali zorluklar ile zaman kaybının üstesinden gelebilecek yeni bir yapılanmayı ortaya koymanın gerekliliği üzerinde de duran Bayındır, “Bölgeleri yeniden makineleştirmemiz gerekiyor. Bölgelerimizi yüksek maliyetlerden kurtarmamız lazım, düşürmemiz lazım. Yenidoğan’dan Huğlu’ya kadar bir kilometre hesabı yapıp veya Gölkaya’dan Bayavşar’a kadar bir kilometre hesabı yapıp buradaki zaman kaybının bir şekilde önüne geçilmeli. Araçların işe başlama hadisesi ile zaten yarım günü burada kaybediyoruz. Dönüş hazırlığı derken de bir yarım gün öyle geçiyor. Dolayısıyla bir günü heba ediyoruz. İkincisi araçların bu gelgitlerde yaktığı yakıtların masraflarını gözönünde tutmak gerekiyor.”şeklinde değerlendirmelere yer verdi.

“BEN PARTİCİLİK YAPMAM”

Bayındır, meclis üyelerine ilçeye hizmet ederken danışmadan ve istişare etmeden yol almayacağını da belirtirken, şöyle konuştu:

“Biz bu toprağın çocuğuyuz hepimiz. Kuruşuna tenezzül etmeyeceğiz, ama kuruşunu koruyacağız. Bu şehrin insanının hepimizden beklediği bu. Ben sizlere danışmadan, sizlerle sohbet etmeden, istişare etmeden yol almam. Siyaset yapmam, ben particilik yapmam. Meclisimizdeki divan ve encümen üyeliği seçimlerinde, ben şu olsun demem. Hangi arkadaşımız nereye gelecek, hangi arkadaşımız ne olsun bunu ben belirlemem, siz seçersiniz, ben size uyarım. Ben tüm meclis  toplantılarında uyum içinde oldum.Biz burada tüm arkadaşlar aynı kararları verip, aynı kararları alırsak Beyşehir’imizin menfaati için beraber olmuş oluruz. Beyşehir Belediye Başkanı ve meclisi bu şehrin şerefidir, bu şehrin gururudur. Başarırsa, başaramazsa şehrin muhatabı ben olurum, arkasında siz olursunuz. Hep beraber oluruz yani. Anlatmak istediğim bu.Onun için yaradan bizi onurlar ve gururlar duyacağımız bölümleri yaptırsın. Ben o niyetle bu yola çıktım ve bunu yaparken bedenimi parçalayacaksam, bunu yapacak kadar da samimiyim. Sabahın 5’i, gecenin 2’si, mesela yeni başlattığım bir uygulama var. Sabah 6’da onlar geliyor, 5’te ben geliyorum. Çarşıda esnafların dükkanların önü süpürülüyor. Bunu beldelere, mahallelere de yayacağım. Ama hep beraber halkı uyaracağız, halkımız da bize lütfen yardım edecek. Eline gelen poşeti, çöpü malzemesi çevreye atmayacak. Seçim bitti, seçimde politik anlaşılıyordu, şimdi politik anlaşılmaz. Beldelerimizi nüfus itibariyle mahalle yapmışız, paylarını alırken mahalle görüyoruz. İş hizmete gelince köy, kasaba, siz kendi başınıza, ne haliniz varsa görün, ben bunu gördüm. Hep beraber her sahayı gezdik hepimiz. Şimdi Üzümlü, Huğlu ve Doğanbey gibi ilçe boyutunda beldelerimiz var. Bunların kendi çaplarında meşhur olduğu konular var. Nedir bunlar; Üzümlü ve Huğlu silah sektöründe dünya markası olmuş. Bizim hiçbir katkımız olmamış. Hep beraber hani nasıl Akkanat büyümüş, Kemal Şahin büyümüş, toprağımızın çocuğu bir yerlerde büyümüş, hiç payımız yoksa aynı bunlara da hiçbir şeyimiz olmamış. Üzümlü ve Huğlu’ya biz bir otobüs koyamıyoruz.

TOPLU ULAŞIMDA BÜYÜKŞEHİRE ÇAĞRI

 Büyükşehire söyleyeceğimiz laf var.  İstanbul ve İzmir ulaşımda ne uyguluyorsa lütfen onu yapsınlar. Bizim en ücra köşemiz 57 kilometre Gölyaka. Gölkaya’dan çıkan bir vatandaş 10 lira ile başlıyor, 8, Yeşildağ 6 böyle bir uygulama olamaz. Büyükşehirlerde nedir, semtten semte para diye bir kavram yok. Nüfusunu tanıyorsan ve bedelini ödüyorsan onu mahalle olarak göreceksin. Biz bir abilik yapalım diye bu şehre, bu göreve talip olduk. Ben sizinle beraber ne yapacaksam yapacağım. Yarın 5 yıl sonraki galibiyet şehrin galibiyeti. Ben mağlubiyet lafını sevmem. Dün, ben sizler de dahil galip değildik. Evet 2014’te galipti ama dün giderken mağluptu. Ben mümkün olduğu kadar birleştirici, yapıcı olmak zorundayım. Adaletli olmak, giden adamın hakkını korumak da zorundayım. Bundan sonra ben her partiden bir adam seçerek, hakemlik yaptırarak denetleme yaptıracağım. Ben şeffaflığı sağlamaya çalışıyorum, mantığım bu benim, algılamam da bu.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler