Belediye’den din görevlilerine: Hocalar önder olmalı!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Öğretmenlerimiz ve hocalarımız rol model olmalı” dedi.

Belediye’den din görevlilerine: Hocalar önder olmalı!
Yayınlanma:

Gaziantep Haber: “Spor şehri Gaziantep” düsturundan hareketle Gaziantep’te öğrenciler ve vatandaşların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi çeşitli meslek kollarına da çevreyi, havayı korumak ve hareketli yaşamı tesis etmek için bisiklet dağıtıyor.

Bu kapsamda din görevlilerine bisiklet dağıtımı dolayısıyla Onat Kutlar Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak ve din görevlileri katıldı.

“ÖĞRETMENLER VE HOCALARIMIZ BİSİKLET KULLANIMINDA ÖĞRENCİLERİMİZE ROL MODEL OLMALI”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, burada yaptığı konuşmada bisikleti hocanın sürmemesi halinde öğrencinin de sürmeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Biz Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli 40 bin öğretmenimize bisiklet dağıtıyoruz. Bütün din görevlilerimize, muhtarlarımıza, mahalledeki kanaat önderlerine yine bisiklet dağıtıyoruz. Bisiklet kendi bedensel sağlığımız için çok mühim. Kalp ritmimizi düzene sokuyor, kaslarımızı güçlendiriyor. O yüzden bisikleti kullanmamız ve kullandırtmamız lazım. Aynı zamanda bisiklet yerine kullandığımız motorlu araçlar havayı kirletiyor. Batı medeniyetinin eleştirildiği yanlarının yanı sıra güzel yanları da var. Örneğin, Avrupa’da her yaş grubu bisiklet kullanıyor. Bisiklet yollarımızı yaptık ancak istenildiği düzeyde kullanılmıyor. Çünkü hocalarımız, öğretmenlerimiz bisiklete binmiyor. Dolayısıyla rol model olacak kişilerin öncelikle bisiklete binmesi gerekiyor. Bu haftaya özel din görevlilerimize dağıtacağımız bisikletler umarım rol model olacak hocalarımızın hayatında önemli bir yer tutar. Bisiklet hem çevreyi temiz tutmamızda hem de bedenimizi sağlıklı tutma konusunda bize yarar sağlıyor.”

Gaziantep Valisi Kemal Çeber ise Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlayarak, “Sağlıklı ve sıhhatli ve yine güvenli bir şekilde bisikletlerinizi sürmenizi ve şehirde bunu yoğun bir şekilde görmeyi ümit ediyoruz. Şehirdeki bisiklet kullanımını artırmak için göstermiş olduğu çabadan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e her biriniz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar da Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, şunları aktardı:

“Camiler şehre ruh veren mekanlardır. Camiler insana hayat verir. Şehirlerden bu ruhu çektiğiniz zaman şehirlerde sadece kuru binalar kalır. O yüzden şehirlere ruh veren yerler camilerdir.”

Protokol konuşmalarının ardından Başkan Şahin, Vali Çeber, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar ve Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak temsili bisiklet teslimini yaptı.

Programın sonunda günün anısına protokol katılımcılarla anı fotoğrafı çektirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.