Başkan Tutal’ın Malazgirt Zaferi Mesajı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Malazgirt Zaferinin 949. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tutal’ın Malazgirt Zaferi Mesajı

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Malazgirt Zaferi’nin sadece Türk tarihinin değil dünya tarihinin akışını değiştirdiğini belirtti.

Malazgirt Zaferinin Türk-İslam Tarihinde ayrı bir anlamının olduğunu kaydeden Başkan Tutal, Malazgirt Zaferinin 949. Yıl dönümü vesilesiyle Sultan Alparslan’ı ve ordusundaki kahramanları rahmetle andığını belirterek bin yıldır bu coğrafyanın vatan olması için şehadete eren gazilere ve şehitlere rahmet diledi.

Malazgirt zaferi gök kubbe altında ahitleşen iki kardeş toplumun kıyamete kadar sürecek birlikteliğinin sembolü olduğunu belirten Başkan Tutal; “Sultan Alparslan , “Kalksın Tuğlar, Yürüsün Ordular” diyerek vatan kıldığımız bu coğrafyanın kapılarını 949 yıl önce bu kadim millete açarak miras bırakmıştır. Malazgirt Zaferi, sadece bir askeri zafer değil, tüm dünyanın kaderini, tarihini yeniden yazmasına vesile olan zaferdir.

Sultan Alparslan’dan başlayarak Anadolu’nun her bir karış toprağını kanla, terle, emekle, sevgiyle, hoşgörüyle yoğuran aziz milletimiz, Hz. Ömer’in adaletiyle, Hz. Ali’nin cesaretiyle, Hz. Mevlana’nın herkesi kucaklayan hoşgörüsüyle, Seyyid Harun Veli’nin şehir kuran yüceliğiyle bu toprakları vatan diyerek mübarek saymış, Sultan Alparslan’ın emanetine sahip çıkmıştır.

Söğüt’te diktiğimiz Osmanlı’nın çınarının dallarını, Fatih Sultan Mehmet’in fetih ruhunu, Gazi Mustafa Kemal’in milli mücadele ruhunu, Anadolu’muzun her yerinde yaşatmaya, mübarek saydığımız mirasa sahip çıkmaya devam ediyoruz. Bu emaneti inşallah hep birlikte zirveye taşıyacağız.

Bizim medeniyetimiz, fetih medeniyetidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, asıl fetih, gönüllerin ve zihinlerin fethidir. Şeyh Edebali’nin “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” anlayışıyla bin yıldır bu topraklar üzerinde Türk-İslam Medeniyetini kuran ve adaletle yöneten ecdadımızın aziz mirasına sahip çıkıyor, bu mirası zirveye taşımak için, gönüller fethetmeye devam ediyoruz. Bu anlamlı gün vesilesiyle gök kubbede hoş bir seda bırakma gayesi içerisinde sahip çıktığımız, hizmet ettiğimiz bu miras uğruna şehadete eren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Geçmişimizdeki gibi birliğimizin, beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Malazgirt Zaferimizin 949. Yılı kutlu olsun” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.