Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Türkiye lider ülke

Türkiye, 15 Temmuz  hain darbe girişiminin hemen ardından tüm olumsuz şartlara ve gelişmelere rağmen dimdik ayakta ve sağlam bir şekilde durmaktadır. Türkiye’nin ekonomik ve sosyal olarak ayak yara alacağını düşünen içerideki ve dışarıdaki hain eller, yine avuçlarını yalamak zorunda kaldı.

Hemen her ortamda insan hakları ve demokrasi savunuculuğuna soyunan AB ve Amerika, bir kere daha yanıldılar. Ülkemizde kaos çıkartmak isteyen hain FETÖ elebaşına sahip çıkarak yönlerini ve taraflarını belli ettiler.

 Şimdiye kadar Türkiye, Avrupa’yla karşılıklı olarak attığı tüm imzaların her zaman arkasında durdu. Ancak Avrupa bu konuda tek taraflı anlam verilemeyen bir duruş sergilemeyi tercih etti. Türkiye, oyalanacak ve sıradan sözlerle avutulacak bir ülke değildir. Avrupa, bu durumu görmek zorunda. 

Parçalanacağı ve ekonomisi zarar göreceği sanılan ülkemiz şu anda Dünya’nın en büyük 18’inci ülkesi. Dünya’nın en hızlı büyüyen ülkelerinden de biri. 2008’deki global krizden sonra Avrupa Birliği´ne üye ülkelerde çalışan sayısı 4 milyon azalırken, Türkiye’de ise 7 milyon arttı. Bu ve benzeri göstergeler, Avrupa’nın da artık Türkiye’ye karşı sorumluluklarını yerine getirmesini zorunlu kılacaktır.

   Tarih boyunca mazlumların ve ezilmişlerin yanında yer alan Türkiye seveni çok, çevresi geniş güçlü bir ülkedir. Türkiye’nin gönül coğrafyası son derece büyüktür. Çünkü Türkiye dost bir ülkedir. Türkiye, nerede bir mazlum varsa oraya yardım için el uzatan bir ülkedir. Türkiye’nin bu cesur ve net duruşunu anlamama konusunda kör bir tavır takınan Avrupa, bu vurdumduymaz tutumuyla her an kaybetmektedir. 

Yaşanan son gelişmelere ve olumsuzluklara rağmen Türkiye sadece ülkesinde değil dünya ülkelerinde de istihdam sağlamakta, üretim yapmakta ve ciddi oranlarda yatırımlar yapan büyük bir ülke konumundadır. Bu mübarek topraklar üzerinde yaşayan herkes elbirliği ve gönül birliği içerisinde ileri hamleler yaparak ekonomik göstergelerin daha iyiye gitmesi için olanca gücüyle çalışacaktır.

Etrafımızda bulunan ateş çemberine rağmen Türkiye, komşu ülkelerin de ilerlemesi ve kalkınabilmesi amacıyla elinden geleni yapmaktadır. Komşu ülkelerde  yapılacak veya yapılmakta olan bir çok devasa yapıda yine Türklerin imzası bulunmaktadır. Lider ülke bu demektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.