Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Teşekkürler Selçuklu Belediyesi

Son günlerde Konya’da yaşanmakta olan, belki de tarihinin en büyük transferine ev sahipliği yapan Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür ederim. “Selçuklu Torunları Ecdadıyla Buluşuyor” projesi kapsamında Selçuklu İlçesinde yaşamakta olan toplam 12 bin kişi şehitler diyarı Çanakkale’ye gitmektedir.

 

Geçtiğimiz Cuma günü bu anlamlı ve özel geziye katılma şansı yakalayan biri olarak yaşadıklarımız sizinle paylaşmak istedim. Selçuklu’da bulunan okulların 10. sınıfındaki bütün öğrencilerin gideceği bu anlamlı gezide, Bir gün boyunca Türk tarihinin en şanlı zaferlerinden birine imza atılan Çanakkale’deki tarihi alanları  gezmek, oradaki yaşananları içimizde hissetmek duygusal bir patlamaya sebep olmuştur.

 

Büyük bir çoğunluğu ilk defa uçağa binen öğrenci kardeşlerimiz ve Konya protokolü ile yaptığımız bu güzel gezide, insan karmakarışık duygular içerisinde bocalamaktadır. Bir tarafta Çanakkale geçilmez diyerek düşmana karşı göğsünü siper edenler, diğer tarafta ülkemizi bölmeye çalışan hainler. Bu hainler bu ülkenin ne pahasına kazandığını ve nasıl kazandığını öğrensinler öncelikle.

 

Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bir zamanda ve Yeni Türkiye yolunda ihtiyacımız olan manevi gücün en güzel örneğidir Çanakkale Zaferimiz. Konya'dan da binlerce şehit verdiğimiz Çanakkale'de gençlerimiz ecdada dua etmiş, zor kazanılan istiklali ve iman gücünü  yüreklerinde hissetmiştir.

 

Gençlerin milli ve manevi duygularını şahlandıran bu mükemmel organizasyon, 1915 yılında kazanılan Çanakkale savaşı kadar önemli bir olaydır. Çünkü gençlerimizde oluşan milli birlik ve beraberliği insanın görmesi gerekir. Çanakkale savaşının kazanıldığı siperleri gezen ve rehberlerin güzel anlatımıyla o günleri yaşayan gençlerimiz, inanıyorum ki vatan topraklarına daha bir sıkı sarılacak, hainlerin planlarını bozacaktır.

 

Genç beyinlere vatanın nasıl kurtarıldığını, milli birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu, özgürlük ve hürriyet için kimlerin nasıl bedel ödediğini anlatması bakımından çok iyi düşünülmüş ve güzel organize edilmiş bu organizasyonu tebrik etmek imkansızdır. Teşekkürler Selçuklu Belediyesi ve teşekkürler Uğur İbrahim Altay ve çalışkan ekibi.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.