Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Kendimizi değiştirmeliyiz

Her insan Allah’ın kendisine bahşettiği ömür çerçevesinde yaşantısını sürdürür. Tabi bu yaşantısını sürdürürken neler olur biter bu çok önemlidir.

Bizler daha yeni yetişirken bize öğretilen şey, alnınız terlemeden kazanılan paranın ve  emek vermeden kazanılan şeylerin insanların hakkını gasp olduğudur. Bir şey kazanabilmek için haklı bir mücadele gerektiğidir.

Oysa şimdi öylemi? Yıllardır süre gelen sistem içerisinde haklı ile haksız karışmış durumdadır. Şimdi insanlar ne çabuk köşeyi dönerim, kimlere dalkavukluk yaparak bir mevki sahibi olurum, güçlünün yanında olursam herkes bana saygı duyarın peşinden gidiyor.

Bir makama geldiğiniz zaman etrafınızın kalabalık olmasından, size yaklaşanların sayısının fazlalığından bunu anlayabilirsiniz. İnsanın bazen sorası geliyor. Daha önceleri neredeydiniz diye.

Bazı insanlar ömürlerini harcarken merdivenleri teker teker çıkmak yerine koşarak çıkmaya çalışıyor. Bunu yaparken de bazı şeyleri peşkeş çekmek durumunda kalıyor. Şimdilerde buna en güzel örnek siyasi partilerdir.

Yeni seçilen bir parti başkanının etrafı bir anda dolar taşar. El öpmeler, saygıyla eğilmeler, efendimler ve emretler havada uçuşmaya başlar. Bütün bunları aştığımız ve kendimiz olduğumuz takdirde daha iyi şeyler yapacağımızı bilmeliyiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.