Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Karatay’ın son konut hamlesi

Atalarımız “Dünyada mekan ahrette iman” sözünü boşuna söylememiş. İş hayatına başlayan kişilerin ilk öncelikleri başlarını sokacak bir ev almaktır. Bütün çalışma ve çabalar bu uğurda devam etmektedir.

Ancak özellikle 1990’lı yıllarda yaşanan konut kooperatifzede vakaları sonucunda kooperatif evlerine olan rağbet neredeyse yok denilecek kadar azaldı. Vatandaşlar kooperatiften ev sahibi olmanın artık kolay olmadığını söyleyerek bu konuda güvensizliklerini ortaya koydu.

Tam burada ortaya Karatay Belediyesi çıktı. Şimdiye kadar öncülük ettiği ve belediyenin himayesinde yaptığı konut hamleleri ile vatandaşın kooperatife olan güvensizliğini yıktı. Şimdiye kadar 24 toplu konut hamlesine öncülük eden Karatay Belediyesi yaklaşık on bin aileyi ev sahibi yaptı.

Vatandaşın güvenini sağlayan Karatay Belediyesi öncülüğündeki kooperatif evlerine o kadar çok talep oldu ki, ev sahibi olacak kişiler noter huzurunda çekilecek kura ile belli olmaya başladı.

Dün tanıtımı yapılan Kerimdede Konut Yapı Kooperatifi, Karatay Belediyesi öncülüğünde yapılacak olan son kooperatif olma özelliğini taşımaktadır. Yaklaşık bin 200 kişiyi ev sahibi yapacak olan Kerimdede Yapı Kooperatifi için başvurular bugün başladı.

Modern ve çağa uygun tekniklerle altı katlı olarak yapılacak olan kooperatif, 75, 85,105 ve 135 metrekare halinde yapılacak. Orta gelirli ailelere yönelik yapılacak olan evler, her türlü sosyal ve çevresel donanımlarla donatılmış olacak.

Karatay Belediyesi’nin Karatay ilçesine yönelik yaptığı bu konut hamleleri, Karatay ilçesine olan akımı da hareketlendirmiş oldu. Bir çok müteahit firma şu anda Karatay ilçesine yeni konutlar yapmaya başladı. Yapılan yeni konutlarla da Karatay ilçesinin silueti değişmeye başladı.

Vatandaşın talep ve isteklerini büyük bir güven içerisinde hayata geçiren ve onların mekan ihtiyaçlarını karşılamak için öncülük yapan başta Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli olmak üzere bütün Karatay Belediyesi çalışanlarını gönülden kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.