Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Haçlı zihniyeti hortladı

ABD’nin ikiz kulelere yapılan saldırıların ardından başlattığı İslam karşıtı eylemler, son Kudüs açıklaması ile adeta tavan yaptı. Daha o zamanlar telafuz edilen “Haçlı seferleri başladı” beyanatları, şimdi hayata geçiriliyor.

Aslında Türk milleti, Anadolu’ya girdiğinden bu yana hep Hıristiyan aleminin hedefinde olmuştur. Kimi zaman dost gibi kimi zaman taşeron terör örgütleri vasıtasıyla Türkiye rahatsız edilmeye başlandı.

Türkler üzerine defalarca “haçlı seferleri” başlatan batı dünyası, her seferinde Türklerin karşısında yenilmelerine rağmen, yinede saldırmaya devam ettiler. Son olarak Kudüs açıklaması yenilgiye doymayan batılı ülkelerin bir gafletidir.

Sadece Türklere değil bütün İslam ülkelerine karşı toplu bir “haçlı seferleri” başlatan batılı emperyalistler,Fas’ta, Tunus’ta, Mısır’da, Afganistan’da, Irak’ta ve Suriye’de hep yenildiler. Ortadoğu’nun yeni lideri Türkiye’nin arka çıkması sonucu, bütün bu ülkelerde yenilgi üstüne yenilgi aldılar.

Ortadoğu’da güçlü ve lider ülke olan Türkiye’nin önünü kesmeye yönelik çabaları sonuç vermeyince, şimdi de olanca güçleri ile Müslümanların mukaddesleri üzerine saldırıya geçtiler. Ancak bilinçli Türkiye ve sağduyulu bazı İslam ülkeleri onların bu hain emellerini boşa çıkaracaktır.

Aslında bilmedikleri ya da duymak istemedikleri şey,  Ortadoğu ülkeleri için alınacak her karar Türk Milleti’nin onayından geçmek zorundadır. Türklerin onaylamadığı hiçbir siyasi hareket Ortadoğu’da hayat bulmayacaktır. Tarihte böyle olmuştur. Bugünde ve gelecekte de öyle olacaktır. Kudüs hepimizin mukaddesatıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.