Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Bir gönül adamı Uğur İbrahim Altay

Ak Parti’nin hemen her seçim öncesinde seçim meydanlarında dile getirdiği “ gönül adamı”, “dava adamı” ve “milletin adamı” olunmalı sözünün  karşılığı  31 Mart seçimleri ile tam karşılığını bulmuş oldu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dillendirdiği gönül adamı olabilmek basiret, feraset, adalet, akıl, muhakeme, dirayet ve halkın içine çıkabilmeyi gerektirmektedir. Milletin içine girebilen, milleti anlayan ve anlamak için gayret gösteren bir büyükşehir belediye başkanıdır Uğur İbrahim Altay.

Vatandaşla iç içe olan, vatandaşla arasına gönül köprüsü  kuran, vatandaşın hissiyatını, derdini, sıkıntısını dinleyerek vatandaş ile iyi bir iletişim kurmayı başaran Altay, Konyalıların en sevdiği isimlerin başında gelmektedir.

Tahir Akyürek’in milletvekili adayı olmak için istifa ettiği Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini  31 Mart seçimlerine kadar sürdüren Altay, 31 Mart yerel seçimlerde Ak Parti genel merkezince Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmiş ve yapılan seçimlerde rekor bir oyla Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.

Selçuklu Belediye Başkanı iken bile vatandaşlarla kurduğu sağlıklı ve verimli işbirliği ile halkın gönlünde yer alan Uğur İbrahim Altay, bu görevin altında ezilenlere inat halktan kopmamış ve daima halkla iç içe olmuştur.

Konya Büyükşehir belediyesinin büyük sıkıntılar içinde olduğunun fısıldandığı seçim öncesinde israfa, yolsuzluğa, milletin hakkına engel olmak isteyenlere fırsat vermeyeceğini ifade eden Altay, Konyalıların gönlünü kazanarak rekor oy almıştır.

Gelişen teknoloji ve değişen dünya şartlarına Konya’yı entegre etmek, Konya’yı bir dünya şehri haline getirmek için kolları sıvayan Altay, mazbatasını alır almaz YHT istasyonu alt geçidinin temelini atarak kendisine olan güveni boşa çıkarmayacağını göstermiştir.

Konya Büyükşehir Belediyesi kadrolarının arasına İslami duyarlılıkları güçlü, dünyayı iyi tanıyan, vizyonu geniş, ehliyet ve liyakat sahibi, halkın içinden çıkan ve aralarından çıktığı halkı önemseyen kişilerle gönül ve dava adamlığına büyük bir ivme kazandırmıştır.

Kültür, tarih ve turizm kenti olan Konya’ya pergelin sabit ayağını basan, hareketli ayağı ile dünyaya açılan, dünyadaki gelişmeleri Konya’ya uyarlayacak, geniş ufku ile çağdaş medeniyet yolculuğunun ivme kazanmasına sebep olacak yoğun bir çalışma içerisine girmiştir.

Yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi Uğur İbrahim Altay halkı kucaklayan bir gönül adamıdır. Gönül adamı, mütevazı adamdır. Gönül adamı sevgi abidesidir. Bütün insanları, hatta mutlak manada bütün yaratılanları sever. Gönül adamlığının temelinde insan sevgisi vardır. Gönlüne almadığının gönlüne giremeyeceğini bilir. Gönlüne giremediğinin de beynine asla ulaşamayacağının farkındadır.

Toplum kavga eden, sataşan ve savaşan siyasilerden bıktı. Millet artık kucaklayan, gülümseyen, dünya ile bütünleşen, siyasilere kucak açıyor, sempati duyuyor. Kendinden, gelecekten ve projelerinden bahsederek gündem oluşturan dava ehli millet adamaları rağbet görüyor artık.

Sürekli halkın içinde bulunan, halkın ihtiyaçlarını, beklentilerini her zaman doğru okuyan, milletle rahat diyalog kurup, halkın gönlünde yer eden ve her daim milli iradeyi öne çıkarıp, sırtını millete yaslayan milletin adamı siyasiler kabul görüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay bunun en güzel örneğidir. Kendisine sonsuz başarılar dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.