Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Asıl hedefleri İslam kardeşliği

Geçmişi ortaçağlara kadar uzanan İslam düşmanlığı, dünyanın çeşitli şehirlerinde yeniden şiddetlenmeye başlandı. İnananlar saldırıya uğruyor, camiler yakılıyor ve kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim haince parçalanıyor.

Tarih boyunca Türkler karşısında pek bir başarı elde edemeyenler şimdi de İslam karşıtlığı ile  ayakta kalmaya çalışıyor. Türkiye Hakk’ın yanında olduğu için bu mücadelesini mutlaka kazanacaktır.

Artık bu günlerde iyice ortaya çıktı ki; FETÖ/PKK/PYD/DEAŞ ve benzeri terör örgütleriyle bunların destekçilerinin düşmanlık beslediği asıl unsur İslâm ve Müslümanlar. Ve tabii olarak dünden bugüne İslâm’ın bayraktarlığını yapan Türkiye. 

Konu İslam düşmanlığı, Türkiye düşmanlığı olunca birbirine benzemez görünen örgütler ve ülkeler bir araya gelip açıktan veya gizliden saldırıya geçebiliyorlar. Türkiye Suriyede ve Kuzey Irak’ta ülkesinin güvenliği için bazı askeri hareketler düzenlemesi sonucu  PKK ve uzantıları Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde protestolar düzenliyorlar saldırılar gerçekleştiriyorlar.
Foyası ortaya çıkana kadar sureti haktanmış gibi görünen FETÖ bu gün Marksist ideolojiden beslendiğini iddia eden ve aslında emperyalizmin kuklasından başka bir şey olmayan PKK/PYD’yi açıktan destekliyor. PKK/PYD tarafından göstermelik olarak hapiste tutulan DAEŞ teröristleri askerimizle çarpışmak üzere serbest bırakılıyorlar.

 Yani Ortadoğu’da oynatılan bütün kuklalar sahipleri tarafından bir hedefe yönlendirilmiş görünüyor. Yıllardır nereden türediği belli olmayan DEAŞ terör örgütü ile mücadele adı altında başta ABD olmak üzere batılı ülkeler etrafımızdaki terör örgütlerini destekliyorlar. 

Başından beri bu bölgedeki terör sorununu çözebilecek tek ülke olan Türkiye ile işbirliğine yanaşmıyorlar. Yanaşmıyorlar çünkü sorunu ortaya çıkaranlar kendileri oldukları için bu sorunun devamı için ellerinden geleni yapıyorlar. Eğer gerçekten terörün bitirilmesinden yana olsalardı ülkemizin müdahil olduğu bölgelerde terörün bittiğini görerek terör örgütleri ile değil bizimle işbirliği yaparlardı.

 Ancak görülüyor ki batının amacı Ortadoğu’da terörün sonlandırılması ve bölgenin istikrara kavuşması değil, bilakis bir terör örgütünün diğerine üstünlük sağlamasını engelleyerek istikrarsızlığın devam etmesidir. Yani emperyalist ülkeler buradaki piyonlarıyla resmen oynuyorlar
Kim ne derse desin bu bölgede terör olaylarına müdahale etme önceliği Türkiye Cumhuriyeti’nindir. Çünkü terör olaylarından etkilenen, terörden, zulümden kaçanlara sınırlarını açan ülke Türkiye’dir. Diğer ülkeler bütün insani değerleri ayaklar altına alarak sömürü imkânlarını arttırabilmek uğruna bölgenin istikrarına çomak sokmak için buradayken Türkiye istikrarı tesis etmek, kendi güvenliğini sağlamak ve bölgeyi yaşanabilir kılmak için mücadele etmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.