TERÖRE HEDEF ÜLKE TÜRKİYE (2)

4.Teröre destek veren ülkelere karşı açıkça buna son vermeleri konusunda görüş bildirmek. Ülkelerdeki teröristlerin iadeleri konusunda uluslararası baskı grubu oluşturmak.

5. Ülke içinde  ve dışında teröristlere  destek veren  işadamlarının  ,terör örgütü yöneticilerinin ,liderlerinin , barındığı  dernek ve kuruluşlarının mal varlıklarına el koyulmalı, baskı kurulmalı, misillemede bulunulmalıdır.

6. Karar alıcılar  ülkemizdeki  istihbarat örgütlerine  yetki vererek  Kuzey Irak, Suriye  ve Avrupa’daki  terörist unsurlara karşı  müdahalede bulunma, misilleme ve saldırı düzenleme gibi  örtülü operasyonları yaptırmalıdırlar.

7.Özellikle NATO müttefikimiz  ABD  ile oturup  artık bir şeyler yapma zamanı denilmeli  ve kendisinin  Taliban ve  El Kaide  terör örgütü liderlerine  SİHA lar ile  yaptığı " hedef alarak öldürme" türündeki saldırıların  PKK   terör örgütü yöneticilerine  uygulanmasını sağlanmalıdır. Türkiye tek başına bu tür eylemleri yapmalıdır.

8.Türk savaş uçaklarına  kandildeki  tüm unsurların mevzilerin, sığınakların, komuta yerlerini, binaları, mağaraları, yiyecek depoları, elektrik santralleri, kontrol noktaları, silahlarını, araçlarını, depoları, yok  edilmesi talimatı verilerek   asla  ABD  den izin almadan ( gerekirse ABD ile çatışmayı göze alarak) kesin imha edilmelidir.

9.Türk ordusunun  komuta heyeti ile siyasi karar alıcılar oturup  terörist eylemlerin her safhasına müdahale ederek engellemek, örgüt liderlerini ve eylem planlayıcılarını etkisiz hale getirmek, terörizme kaynak sağlayan altyapıyı ortadan kaldırmak ve teröristleri psikolojik açıdan çöküntüye uğratmak şeklinde   bir program ile terörü  bitirme seferberliği  ilan etmeliler.

10. Kuzey Irak  Barzani yönetimine kesin  ikaz yapılmalı Terör örgütünün  ikmal yolları  kesilmeli, lojistik  kanalları kapatılmalıdır. Eğer Barzani yönetimi bunu yapmıyorsa petrol satması ve Mersin serbest bölgedeki şirketleri engellenmelidir.

11. Terörizme karşı topyekûn ve kapsamlı mücadele edilmeli, bir taraftan yasal düzenlemeler yapılırken diğer taraftan mücadeledeki kararlılığı göstermek adına askeri mücadele devam etmelidir. Bu konuda  terörle mücadelede  uzmanlaşmış  emekli  general, subay, astsubay ve polis  yetkililerinin  deneyimlerinden faydalanacak  bir koordinasyon  kurulmalı  ve personelden faydalanılmalı.

12. Terörizmle mücadelenin stratejik boyutunun; diplomatik, ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel politikaların yapılan planlamalarla ,Taktik yönünün ise; kriminal, taktik ve operasyonel istihbarat, önleyici kolluk gücü, operasyonel timler ve ceza adaletinin unsurlarından oluştuğu  yasal kanunlarla desteklenmeli. Terörizmle mücadelenin taktik boyutunda yer alan ve baskıcı yaklaşımın en önemli ayağını oluşturan askeri güç kullanımı kapsamında İHA’ların kullanımı sürekli olmalı.

13. Terör bölgesinde Diyanet İşleri Başkanlığı imamları  özel olarak halkı İslami açıdan  terörün yanlış olduğunu anlatılması, dini  kanaat önderlerinin ikna edilmesi, çeşitli yayınlarla desteklenmesi gereklidir. yöredeki aşiretlerin liderlerinin  ikna edilmesi gerekirse  ikna edilemeyn aşiretlerin topraklarına el konulması ve yoksul halka dağıtılması  uygulanmalıdır.

14.Seçimlerde  genelde  PKK terör  örgütünün  sandık başındaki  baskı unsurlarına karşı  sandıkların  ilçelere  belli okul , kamu binalarına konularak  köylerdeki vatandaşlar taşınmalı. sandık başında her partiden  personel bulunmalı  sandık başkanı  mutlaka yetkili  bir kimse olmalıdır.

15.Terörle mücadelede görevli personelin maddi açıdan ücretleri  farklı olmalı, malzeme, silah, cephane, telsiz gibi   her türlü malzeme  desteği sağlanmalıdır.

16. Türk ordusuna, polisine yönelmiş her türlü tehdidi yok edin emri  silahlı kuvvetlere, polis, jandarma ve milli istihbarat teşkilatına  verilmeli.  bir eylemin öcü alınıncaya kadar devam eden bir operasyona hazır olunmalıdır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar