KİMSE KIZMASIN HAYIR DİYORUM

Önümüzdeki dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli referandumu için oy vereceğiz. Evet veya hayır diyeceğiz.  Hayır diyen veya evet diyen herkese saygı duyuyorum. Sonuç ne olursa olsun halkın sağduyusuna güvenecek ve sonuca saygı duyacağız.

TBMM de kanunlaşan Anayasa değişikliklerini dikkatlice okudum. Bu değişikliklerdeki sadece askeri mahkemelerin kaldırılmasına evet diyorum. 25 yıllık askerlik hayatımda askeri mahkemelerin hukukun olmadığı, demokratik savunma hakkının kullanılmadığı, sadece savcısı, hakimi rütbeli subay olması nedeniyle subayların korunduğu, hakim sistemin devamı için  asteğmen, astsubay, uzman çavuş  personelin ise  insafsızca  cezalandırıldığı kurumlardı. Kaldırıldığı çok iyi oldu.

Diğer değişiklikler tek kişiye her türlü yetkinin verilmesi, denetlenmemesi, tek adam yaratılması nedeniyle hayır diyorum. 15 yıldan bu yana bizleri yöneten siyasal iktidarın çoğu yaptıklarını destekleyen birisi olarak bu son değişikliğin sadece bir başkanlık referandumu değil 92 yıllık Cumhuriyet sistemini değiştirmeye yönelik olması nedeniyle hayır diyorum.

Ergenekon, Balyoz vb davalarda  darbeci ve terör örgütü Feto'nun  polis, savcı ve hakimlerince  Türk ordusunun en kahraman  subaylarını, general ve amirallerini  Silivri’ye  konmasına  göz yumanların  hazırladığı başkanlığa  Hayır diyeceğim.

Türk ordusunun Genelkurmay Başkanı’nı Silivri'ye koyan, Feto savcısının altına zırhlı araba verenlerin hazırladığı başkanlık seçimine hayır diyorum.

Deniz Feneri yolsuzluğunu soruşturup yardımseverlerin paralarını  takip eden Deniz Feneri savcılarını  yargılayan, yolsuzluğu  kapatanların  hazırladığı  başkanlık sistemine hayır diyorum.

Açılım safsatası yaratarak  halkı kandırmaya çalışan akil adamların yalanlarına inananların hazırladığı başkanlık sistemine hayır diyorum. Açılım safsatası diyerek Kandil’den gelen bölücü örgüt mensubu ile Oslo’da görüşerek taviz verenlerini bölücü başının cezaevindeki odasına Tv verip, penceresini genişletip, canı sıkılmasın diye yanına dört mahkum verenlerin hazırladığı başkanlık teklifine hayır diyorum.

Açılım diyerek Habur’dan eli kanlı teröristleri çadır mahkemeleri ile karşılayıp, İl ve ilçelerin sokaklarına teröristlerce hendek kazan, bomba depolayan terör örgütü mensuplarına operasyon emri verdirmeyenlerin hazırladığı başkanlık seçimine hayır diyeceğim

Yıllardır Türk çocuklarının göğüslerini kabartarak  gururla söyledikleri  Andımızı  kaldıranların, Cumhuriyetin temel değerlerini her gün aşındırarak, Atatürk'ün  tüm izlerinin  eğitimden yok edildiği, her okulu  İmam hatip'e çevirerek  eğitimi  dinselleştiren  anlayışın  getireceği başkanlık sistemine Hayır diyeceğim.

Yolsuzluklarını Dünya alemin bildiği üç bakanını Yüce Divan’a göndermeyerek Meclis’teki çoğunluğu  ile oylayıp  aklayanların   hazırladıkları başkanlık  sistemine hayır  diyeceğim.

Daha dün  Feto örgütüne  her türlü imkanı sunarak, Türkiye  olimpiyatlarında feto'ya methiye düzenlerin, Diyarbakır’da  terör örgütü türkücüsü  Şivan Perver'in kolunda  megri megri diyenlerin  bunları  unutup   bu gün hayır diyenleri   terörist ilan edenlerin  hazırladığı başkanlık seçimine hayır diyeceğim.

Önceki ve Sonraki Yazılar