İSLAM DÜNYASININ ACINACAK HALLERİ

Ortadoğu’daki İslam ülkelerini yaklaşık 500 yıl Osmanlı yönetti ve her yıl İstanbul dan  atlı alaylarla  torbalarla  altın gönderilerek  beslenen Araplar bir gün  İngilizlerin parası, Fransızların silahlarıyla Osmanlı askerlerini  sırtından  hançerledi. Medine savunmasını yapan Fahrettin paşa ingilizlerin eline geçmesin diye bu gün Topkapı müzesinde sergilenen kutsal emanetleri trenle İstanbul’a göndermiştir.

İstilacı İngiliz ve Fransızların planı ile Osmanlıyı kovan Mekke Şerifi Hüseyin ve Arap dünyası emperyalizmin kucağına oturmuş bir daha inmemiştir. İstilacı ve işbirlikçiler Arap dünyasına sınırlarını kendilerinin çizdiği kukla devletler yaratmışlar ve kukla krallar, emirler, şeyhler ve diktatörler ile Arap dünyasını her gün bir komplo ile kana, gözyaşına bulamışlardır.

Arap dünyasında eğitim, bilim, ilim yoktur, Arap dünyasının halkları yoksuldur, batının silahlarının müşterisi olan Arap dünyası yaklaşık doksan yıldır kendi aralarında savaşırlar, darbeler düzenlenir,  terör örgütleri yaratılır. Sürekli insanlar ölür.  Kendi arasında kanlı boğuşan Arap dünyası Filistinlilere  kan kusturan İsrail’e  asla  savaş açmaz.

Halbuki Arap dünyasının rehberi  Kur'an  asla  Kapitalist ve Emperyalizmle  bağdaşmaz.  İslam’ın vicdanı ile Emperyalizmin vicdanı taban tabana zıttır.  Adalet, eşitlik, paylaşım, insan hakları, gibi  kavramlar   vayhin ana mesajları olmasına  rağmen İslam dünyası  bunları  işgalcilerin  gerçekleştireceğine  inanmaktadır.

Tekbir sloganları  ile avutulan İslam dünyası   İsrail’in  gizli ABD' nin açıkça  kurguladığı  Kral, Emir, Şeyh, Şıh, Tarikatcı, Cemaatcı,  abdestli  Kapitalist   aktörlerin yer  aldığı  bir tiyatro oyununun  figüranları  durumundadırlar.  Halkının eğitiminden çok parayı ABD ve Almanların silahlarına yatıran Arap dünyasının insanlık yararına hiç bir argüman geliştirmesi olmamıştır. Arap dünyasında kadının adı yoktur. Kadın sosyal hayatın dışında doğurması ve evlenilmesi gereken bir varlıktır. üç telakla boşanan, ikinci, üçüncü eş olabilen okutulmayandır kadın. Araç kullanamayan, oy kullanamayandır kadın.

Arap dünyası Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren girdiği ülkede kadınlara tecavüz eden, insanları öldüren,  yakan yıkan Amerikan kovboyuna artık yeter demeli, ülkelerinden kovmalıdır. Ortadoğu’daki bu gün tüm ölümlerin, katliamların, kadim İslam kültür emanetlerinin yakılıp yıkılmasının tek sorumlusu ABD eşkıya devletidir.   Arap dünyası artık anti Amerikancı  iktidarları  iktidara taşımalıdır. Bu zor, çileli bir yoldur. ABD asla bu tür çıkışlara müsaade etmeyecektir. aksine ABD hedef şaşırtarak Ortadoğu’daki   örtülü planlarını gizlemek için  Saddam’a diktatör derken Suudi diktatörünü  gizler, Kaddafi’ye  diktatör derken  birleşik Arap emirliğinin diktatörlüğünü  gizler

Eğer ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı şu anda  ülkemizin  durumu  Bangladeş, Afganistan, Irak, Suriye, Libya veya Pakistan’dan  farkı olmazdı. Ülkemizi  işgalden kurtaran Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla  anıyorum  .

Önceki ve Sonraki Yazılar