ELLERİ ÖPÜLECEK ÖĞRETMENLERİMİZ

Eğitim bireye doyuma ulaşmayı öğretir. Eğitim insanı sosyallaştırır. Hayatı algılamayı ve hayatın bütün darbelerine karşı savaşmayı öğretir. Bizlere bu eğitimi verenler ise haklarını hiç bir zaman ödeyemediğimiz elleri öpülecek öğretmenlerimizdir.

Adı haritalarda bile bulunmayan bir Anadolu köyünde yoksul bir ailenin çocuğu olan ben ilkokul öğretmenim Mahmut Bağdatlı olmasaydı ben bu gün köyümüzün çobanı olarak kalacaktım. Köy Enstitüsü mezunu öğretmenimiz Mahmut Bağdatlı beni ilkokulda eğiterek köyden Ankara Atatürk Lisesi orta kısmını yatılı kazanmamı sağlamış ve kardeşimiz okumasına sebep olarak bizim yoksul ailemizin bir Astsubay, bir Doktor Yarbay çıkaracak şekilde kaderini değiştirmiştir. Bu gün kitap kurduysam, çalışarak her sınavın kazanılacağına dair inançlıysam öğretmenime borçluyum.

Hayatımın her aşamasında öğretmenlerimden çok şey öğrendim ve hayat arkadaşım yoldaşım öğretmenimdi. Bu gün vatanseversem, ülkemi, toprağımı, ordumuzu, polisimizi çok seviyorsam,  bayrağımı, cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve devrimlerini çok seviyorsam, andımızı ve istiklal marşımızı gür sesle haykırıyorsam bunu öğretmenlerime borçluyum.

Öğretmenlerim sözleri ve hareketleriyle aydınlanmış, çalışkan, erdemli, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü öğretmenlerdi.  Ülkemizin geleceğinin mimarları öğretmenlerdir. Toplumdaki her meslekteki insanı yetiştiren öğretmenlerdir. Ülkemizin kalkınmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki huzur ve barışın sağlanmasında, bireylerin sosyallaşması ve toplumsal hayata hazırlanmasında, Türk kültürünün ve değerlerinin genç kuşaklara öğretilmesinde öğretmenlerimiz başroldedirler. Öğretmenler insan mimarı olup insanın geleceğini şekillendiren sanatkârlardır.  " Öğretmen ektiğini en geç biçen çiftçidir" deyişi bizlere çok şey anlatır.

Son dönemde cumhuriyet değerlerini aşındıran çevrelerin etkinliği sayesinde, eğitimi ve öğretimi Dinselleştirmeye çalışan karar alıcıların desteği ile öğretmenlik mesleği aşındırılmış ve özel okul ve dershaneleri ile  feto  denen  emekli imamın kuyruğuna takılan  binlerce öğretmenin olduğunun ortaya çıkması  bizler için  utanç verici bir manzara olmuştur. Cumhuriyetin aydınlanmacı üniversiteleri, öğretmenleri nasıl olmuş da terör örgütü şeklinde örgütlenerek cumhuriyete isyan noktasına gelen bu işbirlikçi  feto  örgütüne  hizmet eden öğretmenler  çoğalmıştır.

Ankara'daki  karar alıcılar  hızla  bu konuda  eğitim neferlerini  tekrar cumhuriyetin, akılcı, aydınlanmacı, bilime inanan, Türk ülküsüne sahip çıkacak  öğretmenlerimizi  Anadolu'nun her köşesine göndererek, Andımızı tekrar  yürürlüğe  koyarak,  toplumu Araplaştırmaya dönüştüren   değerler eğitiminden  vazgeçerek, 21. yüzyılın  çağdaş, bilimsel, aydınlanmacı  ışığında  hızla  Türkiye cumhuriyetini  2023  e taşımalıdırlar. Ülkemizde yerli talibanlar, ışidciler, teröristler, bölücüler, yetişmemesi öğretmenlerin elindedir. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar