DARBECİ VE TERÖR ÖRGÜTÜ FETO’NUN KONYA CEPHESİ (3)

FETO örgütü  öylesine  bir çalışma içinde olmuştur ki  şeytanın aklına gelmeyecek  planlar, tezgahlar, oyunlar kurarak her cepheyi kullanmıştır. partileri, dernekleri, sendikaları, STK’ları, odaları, basın mensuplarını, gazeteci ve televizyon kuruluşlarını kendi çıkarları  uğruna kullanmış, dinlemiş, kameraya almış, arşiv yapmıştır.

Konya’da ünlü Okyanus grubuna operasyon yapılması öncesinde basını öylesine yönlendirme yapmışlardı ki bu gün baktığınızda hayretler içerisinde kalırsınız. O günlerde FETO müridi Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu Konya’daki en çok izlenen kanalın baş konuğu oluyor, nerdeyse arkasında sürekli bu kanalın bir kamerası var. Bir baktık bu kanalın magazin programı var. Kanal bir inşaat firmasının gizli reklamını magazin olarak çekecek. Başrolde FETOCU Emniyet Müdürü. inşaat firmasının örnek dairesinde yatağa yatırılan devletin emniyet müdürü yatağın ve inşaatın kalitesini anlatıyor.

Okyanus operasyonunu yapan diğer emniyet yetkililerine dosyadan indirilen aydınlatılmamış cinayetleri aydınlatılması sonucu Konya basını öylesine methiye düzdü ki hayretler içinde kalırsınız. Sanki bunlardan başka Türkiye’de başarılı olan başka polis şefi yoktu. Fetonun  emniyetçilerinin  Okyanusa daldığı  gün  Doğan grubunun  amiral gemisi  Hürriyet  baş sayfada  sekiz sütuna  manşet  "Okyanusa polis daldı " diye  nerdeyse tam sayfa vermişti. İç sayfasında  "global'in gaz ortağı Okyanus’a polis daldı”  başlığıyla vermesi Doğan grubunun   Konya  haber merkezinin  Fetocu  grup tarafında  epeyce bilgilendirildiği  gösteriyor.  Ancak  Konya gazetelerindeki o günkü başlıklara ve içeriğine baktığımızda  haber aynı  kaynaktan  verilmişçesine  tıpa tıp aynı cümleler  kelimeler.

Konya’da  ortam hazırlaması  yapılması için  25 Ağustos 2006  günü  Konya’nın en muhafazakar gazetesinin iç sayfasında   gazetenin  araştırma servisi tarafından  bir okyanus şeması yayınlanması  dikkat çekiciydi. Şema ayrıntılı ve uzun bir çalışmanın ürünüydü. Ortada sayın Nusret Argun, İlker Keremoğlu, Tevfik Öz  ve Mehmet Kutman'ın resimleri  yanda İsrailli Ofer’den  başlayan, Alarko’dan devam eden, STF inşaat şirketi  dahil  otuza yakın şirketin şeması yapılmış  ve İsrailli  Ofer'e dikkat çekiliyordu.

Adı geçen şema ile ilgili aynı sayfada deneyimli bir gazeteci şöyle yazmıştı: "Gazetemizin araştırma servisi önümüze benzer fotoğraflar koyması çabası içinde bugünlerde. Tamince dosyası, Konya Çimento dosyası, Mehmet Haberal ve Başkent Hastanesi dosyası ve diğerleri. biz yandaki sütunlarda adı geçen GAZNET'in Yön.krl.bşk. Nusret Argun'a ilişkin birkaç sözümüz olacak. Argun'u Konya tanır. çok çalışmıştır, hizmet etme arzusu vardır. Sağlam kökden gelmektedir. Arkadaşlarımızın önümüze koyduğu 3 boyutlu fotoğrafta, Argun’un yerini tam olarak belirleme ihtiyacı da ortadadır. bu belirlemeyi belki kendisi yapacak, izah edecektir. Belki bizim de ilk defa karşı karşıya kaldığımız fotoğrafta bir defa da kendisi bakıp çıkarsamalarda bulunacaktır...

Ya kırılıp dönüşecek ya da kendisi olacaktır. Biz ikinciyi istiyoruz."

Bu şemayı verenler  Fetoculardır . Şemayı verirken akıl vermeyi de unutmamışlar. Kişinin kendi olması  ille de Fetocu olmasıymış  o günlerde .

Önceki ve Sonraki Yazılar