DARBECİ TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ 'NÜN KONYA CEPHESİ (2)

28 Şubat’ın en hızlı günleri. Askeri kesim toplumun her kesimini kontrol etmeye devam ediyor. Kim nasıl giyinecek, üniversite öğrencileri nasıl giyinecek, devlet memurlarının bıyığının ölçüleri nasıl olacak, subay ve astsubayların eşleri nasıl giyinecek?  Bunlarla uğraşan Türk Genelkurmayı diğer yandan siyasi iktidara ders veriyordu.

Konya’da Meram semtinde Konya’nın en iyi okulunun açılacağı Konya basınında, gazetesinde, televizyonlarda çarşaf duyuruluyordu.  Meram Abdullah Aymaz Okulu açılıyordu.  Tüm devlet protokoluna açılışa katılın davetiyeleri gönderildi.  Açılışa Konya’daki tüm devlet protokolü katıldı.  Büyük bir kalabalık okulun açılışını kutluyorlardı. Kalabalığın içinde üniformalı bir general vardı,  herkes ona ilgi gösteriyordu. Şapkasını gururla yana eğmiş ve okula Konya askeri fabrikasında imal edilen siyah bir Atatürk büstü ve bayrağı hediye etmiş bu büstün açılışını yapmıştı.

Bu general Mehmet Kenzi  Suner 'di.  General  Suner  Konya’da  bir toplantıda  Selçuklu Belediye Başkanı  Öksüzler ile tartışmış  ve bu konuda  general,  salonda  vali  dahil herkese haddini  bildirmişti.  Garnizona Abdullah Aymaz Okulu’nun açılış davetiyesi geldiğinde Personel Okulu’nun istihbarat şubesi dindar insanları fişlemekle meşgul olduğundan okulun Feto cemaatine ait olduğundan habersizdi.  General bu açılışa gururla katılmıştı. Ancak 28  Şubat  rüzgarında  Feto  cemaati bu  olayı  hemen kullanmış;  Abdullah Aymaz  okulunun  ilk  reklam broşürünün  kapağına General Suner’in  üniformalı, elinde bayrak ve kucağında  büst  ile fotoğrafını   basmıştı.

28 Şubat döneminde bu reklam çok önemli mesajdı.  Feto örgütü şöyle diyordu.  Bakın biz   diğer Müslümanlardan  farklıyız ve askeri kesim bizi destekliyor.

Günler geçti bu broşürü ele geçiren ve General Suner ile arası iyi olmayan bir Yüzbaşı bir şikayet dilekçesine bu broşürleri ekleyerek  Kara Kuvvetleri’ne  generali şikayet  etti. Sonunda General Milli Savunma Bakanlığı’na tayin edildi. Bu şikayet terfi etmemesine sebep olmuş mudur bilinmez.

28 Şubat günlerinde Feto örgütünün Konya üzerinde oynadığı ve Türkiye üzerinde oynadığı oyunlar bir gün ortaya çıkarılmalıdır.  O günlerde Konya çok provoke edilmiştir. Örneğin muhacir pazarından Karatay belediyesine giden çiftli yolda direklere duvarlara Mesut Yılmaz ve Ecevit’in çirkin resimlerinin olduğu afişler yapıştırılmıştı.  Afişte camileri ahıra çevirenler yazıyordu. Bu afişlerin kime ait olduğu yazılmamıştı.

Konya üzerine çok büyük oyunlar oynandı. Bu günlerde Konya halkı çok dikkatli olmalıdır. Elektrik kesintisinde bile sokağa dökülen halk kitleleri provakasyona açık olabilir. Yığınları bir  asılsız haber  sokağa dökerek  önlenemeyen  olayların, ölümlerin  meydana gelmesine  sebep olunabilir. Lütfen dikkatli olalım,  sakin olalım, güç bizde biz halkız.   Feto-PKK- IŞİD  terör örgütleriyle mücadele edecek güvenlik güçlerimiz dimdik ayaktadır.

Konya üzerine  Feto  örgütü ile ilgili yazmaya devam edeceğim. Gelecek yazımda Konya basınında Feto  ilgili  konuları yazacağım.

Önceki ve Sonraki Yazılar