BU DÜNYADAN PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN GEÇTİ

29 Ekim 1926 tarihinde Sinop kadı vekili Mehmet Sabri bey ve Kamer hanımın en büyük çocuğu olarak dünyaya geldi. Anne tarafı Çerkez, baba tarafı ise Adana- Kozan bölgesindeki Kozanoğlu beyliğine dayanır. Birincilikle bitirilen İstanbul Erkek Lisesi sonrasında  öğretim süresi altı yıl olan  İstanbul Yüksek Mühendis mektebi (İTÜ) Asistanlık, Almanya'da  doktora  sonrasında  öğretim üyesi, ilk yerli motor  Gümüş motoru kurarak  örnek oldu

17 ocak 1970 de 17 arkadaşı ile Milli Nizam Partisi’ni kurdu. Parti ordu içindeki Amerikan yanlısı cuntacıların muhbirlikleri sonucu 12 mart 1971 askeri darbesinden kısa süre önce "laikliğe aykırı çalışmalarda "bulunduğu gerekçesi ile kapatıldı.11 ekim 1972 de Milli Selamet Partisini kurdu  ve parti 14 ekim 1973 seçimlerinde %12 oy alarak 48  milletvekili ile meclise girdi. CHP ile koalisyon kurulduğunda Kıbrıs çıkarmasına imza attı. O dönem Erbakan Kıbrıs’ın tamamının alınmasını savunmuştur.  Koalisyonlarda görev aldı. 6 eylül 1980 günü Partisinin Konya’da düzenlediği Kudüs mitingini darbeciler darbenin sebebi saydılar. Uzunada’da tutuklandı. Beraat etti.  28 şubat post-modern darbe esnasında Amerikancı generaller tarafından ağır ithamlara maruz kaldı.

Dürüst ve namuslu bir politikacıydı. 28 Şubat döneminde mili güvenlik kurulunda  oramiral Güven erkaya "senin ağzından hiç Türk kelimesi duymuyoruz "dediğinde  "ben Maraşlıyım, Kozanoğlu  ailesindenim. Türk oğlu Türküm " demişti.  1961 yılında  Devrim arabasının yapılacağı  tartışıldığı dönem  Erbakan   200 e yakın general ve subaya  gümüş motor fabrikasına davet ederek  sanayi konferansı vererek  askerlerin dikkatini çekmiştir.

Milli olması nedeniyle ABD  ve İsrail'in   yerli  işbirlikçilerinin  hedefi olan  Erbakan   Feto denen darbeci  hainin  kirli yüzünü ilk tespit eden ve asla  taviz vermeyen tek  siyasetçidir. Bu gün Feto  terör örgütünün sızmadığı tek  siyasi   hareket  Milli Görüş’tür. 1966  yılında TOBB  Başkanı olan Erbakan  İzmir'de Buca dokuzlar çeşmesindeki  Nurcular kampını ziyaret ederek  öğrencilerin başında olan  Feto'ya  parti kurmaktan  bahsedince Feto'nun kaşları çatılmış  "Ben siyasete girmem. Siz de girmeyin. Beraber talebe yetiştirelim. Siz üniversitede hocasınız, asistan yetiştirerek, siyasetle değil devleti içeriden fethedelim, eleman yetiştirelim.' dedi. Necmettin Erbakan birden ayağa kalkarak şöyle dedi: 'Olmaz öyle şey. Bu iş yapılacaksa çıkılır siyasette yapılır. Senin dediğin gibi içeriden gizli, illegal yollarla böyle bir şey yapılmaz, devlet de bundan rahatsız olur. İslami de değil." diyerek   o günden sonra  darbeci ve terör  örgütü yöneticisi  Feto'ya  asla yüz vermemiştir.

Kendisine  hakaret eden  TSK mensubu  bir paşa için bile  ordunun zarar görmemesi için   işlem yaptırmamış, 28 şubat döneminde  Ordu  içindeki  Amerikancı  kesimin  türlü tuzaklarına  rağmen   Ülkemizin gözbebeği  Silahlı kuvvetlerinin  yıpratılmasına, zarar görmesine uğraşmamıştır. En önemli yönü  Ant-i emperyalist oluşudur.  ABD  ve İsrail'in   şeytani palanlarına asla göz yummayacak kadar  yürekli bir insandı. Bu gün iktidarda olsaydı   ABD  nin kanlı Ortadoğu  politikalarına  iktidar hırsı uğruna asla evet   Demiyecek   kadar Onurluydu.  Üslerin kullanılarak  Müslümanların öldürülmesine  müsaade  etmezdi.  Mazlumdan yana, zalime karşıydı. Kalkınma ve sanayileşme modelleri ile   sosyal paylaşımcı olan   milli görüşün   önceliği    Vatan  ve Milletdi   bu yüzden  28 şubat döneminde  islami cephe  milli görüşten alınarak   Feto terör  örgütü eline  ABD  nin  yerli işbirlikçeleri tarafından   verildi.    günahları ve sevaplarıyla    Bu dünyadan  prof. dr. Necmettin Erbakan geçti.  Allah rahmet eylesin

Önceki ve Sonraki Yazılar