Ayşegül Badem

Ayşegül Badem

Yay Burcunda Dolunay

Yay Burcunda Dolunay

23 Mayıs yay burcunda bir dolunay yaşayacağız. Gökyüzünde parlayan dolunay, bu kez Yay burcunda yükseliyor. Yay burcunun enerjisi, özgürlük, macera ve keşif temaları etrafında döner. Dolunay ise tamamlanma, zirveye ulaşma ve aydınlanma anlamına gelir. Bu iki güçlü enerjinin birleşimi, hayatımızda önemli dönüşümlere ve farkındalıklara kapı aralar. Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter, genişleme ve büyüme enerjisini temsil eder. Dolunay’ın bu burçta olması, içimizdeki keşfetme ve öğrenme isteğini uyandırır. Yeni yerler görmek, farklı kültürler tanımak, yeni bilgiler edinmek için güçlü bir arzu hissedebiliriz. Rutinden çıkmak ve kendimizi daha geniş bir perspektiften görmek için mükemmel bir zamandır. Yay burcu, özgürlüğe olan düşkünlüğü ile bilinir. Bu Dolunay, bizi kısıtlayan durumları ve ilişkileri sorgulama fırsatı sunar. Kendimize, gerçekten ne kadar özgür olduğumuzu sormak ve gerekirse sınırlarımızı genişletmek için cesaret bulabiliriz. Bağımsızlığımızı kazanmak ve kendi yolumuzu çizmek için içsel bir itki hissedebiliriz. Dolunay, aynı zamanda aydınlanma ve farkındalık getiren bir zamandır. Yay burcunun felsefi ve derin düşünen yapısı, bu dönemde daha fazla anlam arayışına girmemize sebep olabilir. Hayatımızın amacını, inançlarımızı ve değerlerimizi gözden geçirmek, daha büyük bir bilgelik ve anlayışa ulaşmamıza yardımcı olabilir. Bu süreçte, hayatımızda neyin gerçekten önemli olduğunu daha net görebiliriz.

Yay Burcunda Dolunay Ritüeli

Bu Dolunay’ın enerjisini tam anlamıyla hissetmek ve faydalanmak için küçük bir ritüel yapabilirsiniz. Açık havada bir yürüyüş yaparak doğayla bağlantıya geçmek, içsel özgürlüğünüzü hissetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, bir kağıda hedeflerinizi ve hayallerinizi yazabilir, sonra bu kağıdı bir mum ışığında yakarak evrene dileklerinizi gönderebilirsiniz. Burçlar özelinde ise,

YÜKSELEN KOÇ; Online işler, kitap yazmak, dergi çıkarmak. Zihinsel beceriler, eğitim alıp vermek ve yeni şeyler öğrenmek.

YÜKSELEN BOĞA; Ortağın yada eşin eşin geliri, ortak kazançlar alanınız daha çok gündemde. Astroloji ve mistik konulara daha çok ilginiz artacak.

YÜKSELEN İKİZLER; Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklık kurduğunuz alanlar hareketleniyor. Uzun süreli ilişki evlilik, ya da iş bağlantıları gelebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ; Günlük rutin işler daha çok ön planda olacak. Sağlık ve şifa alanlarında güzel gelişmeler yaşanabilir. Evcil hayvan edinebilirsin.

YÜKSELEN ASLAN; Yaşama sevincin artıyor. Yeni sosyal çevre, yeni hobiler hayattan zevk alacağın alanlar aşk ve çocuklar gündeminde olacak. Hobinden para kazanabilirsin.

YÜKSELEN BAŞAK; Yeni bir ev alabilir, ya da taşınabilirsin. Evine yeni eşyalar almak seni mutlu edecek. Aile yaşamın, yaşam alanların, anne baban gündemde olacak.

YÜKSELEN TERAZİ; Yakın çevren kuzenler, akrabalar, kardeşler ile ilgili yeni gündemler yaşayabilirsin. Kısa kısa yolculuklar yapabilirsin. Zihnin aktif ve hareketli.

YÜKSELEN AKREP; Para akışında ve gelirinde hareketlenme olabilir. Erkek figürlerden destek alabilirsin. Yeni yatırımlar ya da biriktirme konuların ön planda.

YÜKSELEN YAY; Fiziksel enerjin artıyor. Parlıyorsun! Bütün dikkatleri üzerine çekiyorsun. Yeni başlangıçlar seninle.

YÜKSELEN OĞLAK; Biraz içine dönebilir, inzivaya çekilebilirsin. Meditasyon, terapi yoga ya başlayabilirsin. Bilinçaltında bazı konular çözüme kavuşuyor.

YÜKSELEN KOVA; Yeni arkadaşlar edinebilir, arkadaşlarından destek görebilirsin. Grup işleri birlikte yürütülen işler organizasyonlarda başarılı olacaksın. Bol bol umut ve hayaller kuracaksın.

YÜKSELEN BALIK; Kariyerinde zirvedesin! Yeni iş girişimleri, yeni projeler. Toplum önündeki rolün değişiyor. Statün artıyor. Kariyerinde destekler göreceksin.

Sevgi ve şifa ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ayşegül Badem Arşivi
SON YAZILAR