Diltaş’ta “Kutlu Doğum” kutlandı

Diltaş Anadolu Liseli öğrenciler Kutlu Doğum Haftası’nı naat ve oratoryolarla kutladılar

Diltaş’ta “Kutlu Doğum” kutlandı

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Diltaşlı öğrenciler peygamber efendimizin hayatını ve dönemi tasavvufi müziklerle, tiyatro gösterimi ile Diltaş Sosyal Tesisleri’nde seyircilere ulaştırdılar.

“ÇALIŞKANLIK, DOĞRULUK, SEVGİ”

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci, “Hayatı telaşımızı ara vermek, ruhumuzu dinlendirmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Ben etkinliğe ‘Huzur Gecesi’ demek istiyorum. İnsanlar sosyal varlıktır ve birbirlerini sevmek durumundadır. Sevgi huzursurzluğu ortadan kaldırır. Sevgi azmi arttırır, gayeye varmaya yardımcı olur. Bizler Diltaş camiası olarak koşulsuz sevgiyi temel eyledik. Çalışkanlık, doğruluk, fedakarlık ve sevgi bizim olmazsa olmazımızdır. Öğrencilerimize de bu gözle değer veriyoruz. Çünkü onlar bizlere emanet edilmiştir. Bugünkü geldiğimiz noktada takdir edilmemizin sebebi kimseyi ötekileştirmeden, Rab için sevdiğimiz içindir. 37 yıllık başarının temelinde bu anlayış vardır. Yetiştirilen vatansever gençler kurumumuzu sevdirmiştir. Bugünkü etkinliğimizde bunun örneğidir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“UNUTULMAMASI GEREKEN BİR DÖNEM”

Diltaş Anadolu Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Nevzat Akbalcı, program ile ilgili, “Nisan ayı peygamberimizin doğum ayı olarak kutlanır. Tüm eğitim kurumlarında olduğu gibi bizlerde Kutlu Doğum Haftası ile ilgili program düzenliyoruz. Liseli öğrencilerimiz peygamberimizin yaşadığı dönemi tekrar hatırlamak için çalışma yaptılar. Çünkü unutulmaması gereken bir dönemden bahsediyoruz. Tasavvufi musikimiz de olacak. Yaklaşık 2 aydır program için çalıştık. 16 öğrencimiz kutlu doğumla ilgili, 35 öğrencimiz de tasuvvufi musiki aktarmak için sahne alacak. Peygamberimizin ismini duyan sevdalılar programımıza talep gösterdiler. Velilerimizde bizleri yalnız bırakmadılar. Tamamen kendi öğretmen ve öğrencilerimiz programda görev aldılar. Emekleri geçen herkesi tebrik ederim” diye konuştu. (Ufuk Kendirci)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.