Yarı otomatik şanzımanlı yerli traktörler çiftçilerle buluşuyor

TürkTraktör, tarımda verimliliği artırmak için çiftçilerin mekanizasyona erişimi ve dijital dönüşüme adaptasyonu adına pek çok proje geliştiriyor.

Yarı otomatik şanzımanlı yerli traktörler çiftçilerle buluşuyor

Konya Tarım 2019’da ziyaretçileri Türkiye’nin ilk yarı otomatik şanzımanlı yerli traktörleriyle karşılıyor!

Kuruluşunun 65. yılında, yine bir öncü bir çalışmaya imza atarak Türkiye’nin ilk yarı otomatik şanzımanlı yerli traktörünü pazara sunuyor.

Türkiye’nin en önemli tarım fuarlarından biri olan Konya Tarım 2019 öncesinde yapılan basın yemeğinde gazetecilerle bir araya gelen TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “TürkTraktör, her zaman çalışmalarının merkezine hep ülke tarımını daha ileri taşıyacak ve çiftçimizin modern tarıma adaptasyonunu sağlayacak yeniliklerin geliştirilmesini koydu. Bu nedenle, bugün tarım sektörü ve traktör pazarına baktığımızda birçok ‘ilk ve tek’lerde TürkTraktör imzasını görüyoruz. Kesintisiz yatımlara devam ederek, 2019’da da yine yeniliklerle çiftçilerimizin karşısına çıkmaktan dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk içindeyiz” sözleriyle açıklamalarına başladı.

TürkTraktör’ün ‘İlk Yerli Yarı Otomatik Şanzımanlı Traktörleri’ Konya’da

Aykut Özüner, Türkiye’nin tarım alet ve makine sektörünün %65’ini bulunduran Konya’yı çok önemsediklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yıl Konya Tarım Fuarı’na, Türkiye’de bir ilk olarak fabrikalarımızda tasarlayıp ürettiğimiz ‘yerli yarı otomatik şanzımanlı traktörlerimiz’ ile geldik. Yarı otomatik şanzıman teknolojisi her türlü tarımsal faaliyete uygun vites seçenekleri ve büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor. Bu sayede çiftçilerimiz hem zamandan hem de yakıttan ciddi tasarruf sağlarken, güçlü hidrolik donanımlar ile de en ağır tarımsal ekipmanları bile yüksek verim ve etkinlikte kullanabiliyorlar. Aynı kademede bulunan vites geçişlerinde debriyajsız kullanım sağlayan bu şanzıman teknolojisinin yanı sıra, elektronik çeki kontrol sistemi sayesinde son derece kolay ve hassas ekipman kontrolü, otomatik çiftçeker ve diferansiyel kilidi özellikleriyle de konforlu ve verimli çalışma imkanına sahip olabiliyorlar.”

Yerli modellere özel ‘Bahar Kampanyası’

Bu yılki fuarlarda önceliği yeni ürünler kadar çiftçilerin mekanizasyona erişimini kolaylaştıracak çözüm alternatifleri sunmaya da verdiklerini söyleyen Aykut Özüner; “Değişen ekonomik şartlar çerçevesinde sadece pazara sunduğumuz ürünlerle değil oluşturduğumuz farklı kampanyalarla da çiftçilerimizin yanında olduğumuzu kendilerine gösteriyoruz. Konya Tarım 2019’a özel olarak tasarladığımız Bahar Kampanyası ile 2018 model yerli traktörlerini çok özel fiyatlarla çiftçilerimize sunacağız. İthal serilerimizin bazıları için de özel kur kampanyası kapsamında döviz kurunu sabitledik. Buna ek olarak, tüm finansal çözümleri tek bir çatıda sunan TürkTraktör Finans üzerinden kullanılacak olan çeşitli kredi miktarları için de yine farklı ve avantajlı oranlar belirledik” diye bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.