iOS 17.4 Güncellemesi: Yeni Özellikler, Emoji'ler ve Daha Fazlası

Apple'ın iOS 17.4 güncellemesi, yeni emojiler, podcastlerde sesle eşzamanlı takip özelliği ve Apple Music'te müzik tanıma gibi özelliklerle geldi. Ayrıca, çeşitli hatalar düzeltildi ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

iOS 17.4 Güncellemesi: Yeni Özellikler, Emoji'ler ve Daha Fazlası
Yayınlanma:

36-apple-ios-14-2-guncellemesi-mertsahin-demircioglu.jpg

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS, iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple Watch gibi cihazlarda çalışır ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için sürekli olarak yeni güncellemeler alır. En son gelen iOS 17.4 güncellemesi, beklenen yeni emojilerin yanı sıra bir dizi yeni özellik getirdi. İşte ayrıntılar:

36-apple-ios-14-2-guncellemesi-mertsahin-demircioglu-2.jpg

Yeni emojiler eklendi: Sallanan kafa, yeni bir mantar, anka kuşu, misket limonu ve kırık zincir gibi yeni emojiler kullanıcılara sunuldu. Ayrıca, cinsiyet belirtmeyen dört yeni aile emojisi de güncelleme ile geldi.

36-apple-ios-14-2-guncellemesi-mertsahin-demircioglu-3.jpg

Podcastlerde sesle eşzamanlı takip özelliği eklendi: Podcastlerdeki dökümler artık İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Almanca dillerinde sesle eşzamanlı olarak vurgulanan metinleri daha kolay takip edebilir. Bu, yayınlanan bölümlerdeki metinlerin tamamen okunabilir hale gelmesini ve metinler içindeki sözcüklerin aranabilir olmasını sağlar.

Hata düzeltmeleri yapıldı: Telefonun “Bul” bölümündeki kişi resimlerinin boş olmasına neden olan bir hata düzeltildi. Ayrıca, çift SIM kart kullananların telefon numarasının birinciden ikinciye değişmesine ve mesajlarının gruplar tarafından görülmesini engelleyen bir hata da düzeltildi.

36-apple-ios-14-2-guncellemesi-mertsahin-demircioglu-4.jpg

Bazı iyileştirmeler yapıldı: Apple Music uygulamasına müzik tanıma özelliği eklendi. Bu, yeni güncelleme ile eklenen müziklerin “Listeler” ve “Arşiv” bölümlerine eklenmesine olanak sağlar. Ayrıca, Apple Music Classical’a da müzik ekleyebilirsiniz.

Mertşahin Demircioğlu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.