Oryantiring Federasyonu’ndan önemli iş birliği

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Türkiye Oryantiring Federasyonu arasında Oryantiring branşının gelişimi ve tanıtımı amacıyla, Eğitim-Araştırma İş Birliği Protokolü imzalandı

Oryantiring Federasyonu’ndan önemli iş birliği
Yayınlanma:

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, Oryantiring Branşının, Ülke çapında daha etkin ve tanınır olması için yapmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Başkan Çolakoğu, Federasyon Başkanlığına 2. kez seçildiği 30 Ekim 2021 tarihinden bu yana Oryantiring Branşının gelişimi için çok önemli çalışmalara imza attıklarını, sürdürülebilir başarıları yakalamak için çalışmalarımıza durmadan devam edeceklerini belirtti.

Çolakoğlu ayrıca, “Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz. Oryantiring’in gelişimi öz kaynaklarımızı etkili ve doğru şekilde kullanmamıza bağlı. Oryantiring Branşının yeni yüzyılda öz kaynaklarından yetiştireceği dünya yıldızları ile önemli bir atılım gerçekleştireceğine inanıyorum. Bunun için de kalıcı, istikrarlı ve sürdürülebilir bir yapılanma oluşturmamız gerekiyor. Bu yapılanmayı kurabilmenin en önemli adımı da üniversitelerimiz ile iş birliği içerisinde hareket etmekten geçiyor” şeklinde konuştu.

Oryantiring Federasyon adına, Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, Üniversite adına ise Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar’ın imza attığı protokol imza törenine, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş ve Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kadir Yıldız da katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.