Anadolu'da Bugün'den Duyuru!

Atiker Konyaspor’da son dönemde mevcut yönetim ile eski yönetim arasında yaşanan borç tartışmasıyla ilgili olarak Anadolu'da Bugün'den açıklama yapıldı

Anadolu'da Bugün'den Duyuru!

GAZETEMİZDEN DUYURU​

Konyaspor mevcut Yönetimi’nin yaptığı açıklama sonrasında, basın kuruluşlarına gönderilen bir açıklama gazetelerimizde yer bulmuştur. Konyaspor’un Resmi WEB sitesinden yapılan açıklamada ise “….. Kimden geldiği belli olmayan, imzası bulunmayan bu korsan açıklamaya an itibariyle sadece bir önceki yönetimde yer alan bir yöneticinin gazetesi olan Anadolu’da Bugün ve Yeni Haber Gazetesi itibar etmiştir…..” denilerek, sanki gazetemiz, sahibinden ötürü bir haber yaptığı gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Öncelikle şunu belirtmek gerekmektedir. Söz konusu haber basın kuruluşlarına gönderilmiş ve spor sayfası yapan ve spor muhabiri olan gazetelerin yarısından fazlasında bu haber yer bulmuştur. Aynı şekilde Anadolu’da Bugün gazetesi de bu habere yer vermiştir. Çünkü Konyaspor Yönetimi, yaptığı basın açıklamasında, önceki yönetimle ilgili bazı isnatlarda bulunmuştur. Bir gazeteci olarak burada bu isnatlara maruz kalan muhataplardan bilgi alarak haber olarak vermek kadar doğal bir durum yoktur. Dolayısıyla yayın yapan bu gazeteler aslında bir “objektif gazetecilik” örneği sergilemişlerdir. 

İkinci husus şudur: Anadolu’da Bugün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Ahmet Baydar tabii ki patronumuzdur. Ancak Türkiye’nin dört bir tarafında iş yapan bir iş adamı olarak gazetenin günlük haberleriyle ilgilenme ve takip etme olasılığı çok fazla yoktur. Bu nedenle profesyonel bir mantıkla bu görevi yazı işleri birimimize bırakmıştır. Yani her gazetede olduğu gibi bizim gazetemizde de günlük olarak hangi habere yer verilip, verilmeyeceği yazı işlerinin görev alanındadır. Gazetemizin yayın politikasını yazı işlerimiz belirlemektedir.

Ayrıca Mustafa Güncü tarafından gönderildiği söylenilen açıklamada ise bir gazeteciyi en fazla ilgilendiren konu kimden gelmesinden daha çok içeriğinin ne olduğudur.

İmtiyaz Sahibimizin Konyaspor yöneticiliği yapmış olması, kurum çalışanlarımızın içerisinde Konyalı olmayanların bile Konyaspor’a sevgisinin artmasını sağlamıştır. Konyaspor’la ilgili hiçbir dönemde gazetemizde yıpratıcı bir haber, zarar verecek bir açıklama yapılmamış ve yönetimin yaptığı açıklamalar da noktasına virgülüne dokunulmadan gazete sayfalarımızda yer bulmuştur. Buna bağlı olarak Konyaspor yönetiminin, Konya spor medyasıyla yaptığı toplantıda verilen tüm bilgiler de geniş olarak sayfalarımızda yer bulmuştur.

Dolayısıyla Konyaspor Başkanının durduk yerde eski yönetim ve mevcut yönetim arasında bir tartışma başlatmasının ve bu tartışma içerisine gazetemizin çekilme isteğinin doğru bir davranış olduğu kanaatinde değilim.

Gazetemiz bundan sonra da gazetecilik ilkeleri doğrultusunda, objektif habercilik yapmaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecektir.

Erhan DARGEÇİT

Anadolu’da Bugün Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.