Pedallar Otizmli Çocuklar için Çevrildi

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Bisiklet Topluluğu ile KTÜN Evrensel Mimari ve Yaşam Öğrenci Topluluğu üyeleri, Otizm Farkındalık Günü kapsamında, mavi balonlar eşliğinde bisiklet turu düzenledi.

Pedallar Otizmli Çocuklar için Çevrildi

Alaeddin Keykubat Kampüsü’nde başlayan ve Selçuklu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda sona eren bisiklet turunda, üniversite öğrencileri Selçuklu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda otizmli çocuklarla bir süre bisiklet sürerek, müzik eşliğinde eğlendi.

KTÜN Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi, Evrensel Mimari ve Yaşam Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Bilgehan Yılmaz Çakmak, yaptığı açıklamada, Otizm Farkındalık Günü’nde, otizmli bireylere dikkat çekmek amacıyla mavi balonlar eşliğinde güzel bir etkinlikte bir araya geldiklerini söyledi. Herkesin bu farkındalık hareketinin bir parçası olmasının önemli olduğunu ifade eden Çakmak, “Otizmli bireylerin iyileşmesinde eğitim faktörünün en etkili yöntem olduğu düşünülüyor. Dolayısıyla eğitime erken yaşlarda başlanması, eğitim imkanlarından faydalanılması otizmde oldukça önemli bir alan. KTÜN Rektörlüğü Engelli Öğrenci Birimi ve KTÜN Mimarlık Bölümü olarak toplumumuzda bu farkındalığın artarak devam etmesine katkı sağlamak istiyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.