Koç: İl Sağlık Müdürlüğü çözüm makamıdır

Konya İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının sahadan gelen sorunları çözebilme kapasitesine sahip olması gerektiğinin de altını çizen Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç , “İl Sağlık Müdürlüğü çözüm makamıdır. Bizler, sahada görev yapan arkadaşlarımızın çözemediği konuları danıştığı bir görevi yerine getiriyoruz” dedi

Koç: İl Sağlık Müdürlüğü çözüm makamıdır

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, kurum bünyesinde görev yapan tüm çalışanlar ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.  Altı ayrı hizmet başkanlığında çalışan yaklaşık 600 personel ile sekiz ayrı toplantı da buluşan Prof. Dr. Koç, pandemi döneminde gösterilen çalışmalar ve fedakârlıklar nedeni ile çalışanlara teşekkür etti. Prof. Dr. Koç, salgın döneminde tüm sağlık tesislerinde olduğu gibi İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının da gece gündüz demeden verilen ek işleri büyük bir başarı ile yaptıklarını vurguladı. 

“EKİP RUHU YAKALANMADAN BAŞARI YAKALANMAZ”

Covid-19 salgını ile birlikte özellikle son iki yılda sağlık çalışanlarının çok yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini belirten Prof. Dr. Koç, “Yaptığımız bu toplantıların temel amacı, hizmet başkanlıklarımızda görev yapan mesai arkadaşlarımızın sorunlarını dinleyerek, işleyişte var olan veya olabilecek problemleri ve çözüm önerilerini istişare etmektir. Pandemi nedeni ile bu tür toplantıları uzun bir süre gerçekleştirme şansımız olmamıştı. Ekibimizde görev yapan tüm çalışanlarımızla bir araya gelmenin önemli olduğuna inanıyor ve fırsat buldukça bu toplantıları yapma gayreti gösteriyoruz. Takım ruhu olmadan, ekip ruhu yakalanmadan başarının gelemeyeceğinin farkındayız” dedi.

“SON YILLARDA ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİK”

İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının sahadan gelen sorunları çözebilme kapasitesine sahip olması gerektiğinin de altını çizen Prof. Dr. Koç, “İl Sağlık Müdürlüğü çözüm makamıdır. Bizler, sahada görev yapan arkadaşlarımızın çözemediği konuları danıştığı bir görevi yerine getiriyoruz. Bu nedenle sahada görev yapan mesai arkadaşlarımızla iletişimde sıkıntı yaşamayan, insanların rahatlıkla girip sorunlarını danışabildiği bir kurum olmayı arzu ediyoruz. Özellikle son yıllarda bu konuda önemli mesafeler kat etmiş olduğumuzu da memnuniyetle gözlemliyorum” şeklinde konuştu.  Yapılan toplantılarda çalışanlar görev yaptıkları birimdeki sorumlulukları hakkında İl Sağlık Müdürümüze bilgi verirken aynı zamanda işleyişte düzeltilmesi gereken yönler varsa bu konularda ki önerilerini de paylaştılar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.