Prof. Dr. Canan Karatay’a Konya’dan suç duyurusu

Tavuk dönerle ilgili yaptığı açıklamayla birçok kişi tarafından şikayet edilen Prof. Dr. Canan Karatay’a bir tepkide Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Osman Karamercan tarafından geldi

Prof. Dr. Canan Karatay’a Konya’dan suç duyurusu

Zaman zaman yaptığı açıklamalarda birçok yemek sektörünün tepkisini üzerine çeken İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın, son olarak tavuk döner ile ilgili konuşması lokantacıların gündemine oturdu. Karatay, dönerde çeşitli hilelerin olduğunu belirtmiş ve "Tavuk döner olan büfelerin önünden geçerken bile midem bulanıyor. Tavuk, zaten tavuk değil. Bildiğiniz bir yerden pahalı da olsa istediğiniz kadar döner yiyebilirsiniz” demişti. Türkiye’de lokantacılarla ilgili birçok kuruluş Karatay hakkında suç duyurusunda bulundu. Son olarak Konya’dan da Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Osman Karamercan da suç duyurusunda bulunarak şikayetçi oldu.

“KONYA’DAKİ LOKANTALAR VE DÖNERCİLER SÜREKLİ DENETLENİYOR”

Başkan Karamercan, ilk olarak Prof. Dr. Canan Karatay’ı kınadığını belirterek, televizyonda bu tip açıklamalar yapmasının doğru bulmadığını söyledi. Karatay’ın amacının reyting veya şov amaçlı olduğunun altını çizen Karamercan, “Sayın Karatay’ın buna benzer açıklamalar yaparak birçok sektöre haksızlık yaptığına inanıyorum. Son olarak tavuk dönerle ilgili yaptığı açıklama da bizlere yapılan büyük bir haksızlıktır. Türkiye’de ve Konya’da binlerce dönerci bulunuyor. Konya’daki lokanta ve dönerci esnafı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından sık sık denetleniyorlar. Esnafımız sağlıksız ve zararlı hiç bir madde kullanmıyor. Sağlığa zararlı ürün satışı yapan esnaf, müdürlük tarafından hemen açıklanıyor. Hamdolsun Konya’da böyle durumlara rastlanılmıyor. Bunun yanında Sağlık Bakanlığı ve birçok kurum tarafından da denetimler sık sık yapılıyor. Canan Karatay, tüm bu kurumları boşa sayarak kendisi tavuk dönerle ilgili açıklama yaptı. Başkan olarak esnafım adına sayın Karatay’ı kınıyorum. Görevini yürüttüğüm Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı ve Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğime dayanarak Sayın Karatay hakkında suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Muhabir: Servet Ramazan Çolak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.