Uğur İbrahim Altay: Yine vatan milletle dertlenenler kazanacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yerel seçim öncesi AK Parti'nin büyük Konya mitinginde yaptığı konuşmada, "Yine inananlar kazanacak, yine vatan millet ile dertlenenler kazanacak" dedi.

Uğur İbrahim Altay: Yine vatan milletle dertlenenler kazanacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ak Parti'nin büyük Konya mitinginde coşkulu kalabalığa seslendi. 

Konuşmasına "Konya bugün yine çok güzel. Konya, Cumhurbaşkanımıza olan sevgisini, özlemini ve hasretini gideriyor. Cumhur’un Başkanıyla her buluşması bizim için ayrı bir bayram oluyor" diyerek başladı. 

Altay şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanım; Sizin gönlünüzde Konya’mızın yerini biliyoruz. Konya’mızın gönlünde de sizin yeriniz çok farklı. Selçuklu Medeniyeti’nin başşehri, Osmanlı’nın kuruluşunun müjdelendiği bu şehrin duasında siz varsınız. Bu şehir, her zaman sizin yanınızda durdu, bundan sonra da dimdik durmaya devam edecek. Alanımızı dolduran onbinlerce hemşerimizin gözlerindeki sevgi, muhabbet ve aşkı görüyorum. Bu muhabbet, sizinle aynı yolda yürüyor olmanın heyecanı ve sevincidir." 

Dün olduğu gibi bugün de Konya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer aldığını ifade Eden Altay, tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de Konya'nın direnişin ve dirilişin sembolü olduğunu ifade etti. 

Altay konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Her köşesi tarih, medeniyet ve kültür kokan, gönül ve el emeği kokan bu şehir, birlik ve beraberliğin sembolüdür. Bu şehir Çanakkale’de en fazla şehit veren illerin başında gelmektedir. Bu şehir nasıl 28 Şubat’ta ilk baş kaldıran olduysa 15 Temmuz’da da ilk sokağa dökülen şehir olmuştur. Tüm Dünya şunu bilmelidir ki; Aziz Konya, ve kahraman Konyalılar mevzu ne zaman vatan, millet, bayrak ve inanç olmuşsa ardına bakmadan “ben varım” diyerek ayağa kalkmıştır.
Konya’nın Cumhurbaşkanımıza olan muhabbeti de buradan gelir. Dünya coğrafyasında nerede bir mazlum varsa, nerede bir garip varsa ve nerede “sesimizi duyan yok mu” diyen varsa ilk olarak Sayın Cumhurbaşkanımız “biz varız” diyerek ayağa kalkmıştır.

Dünya en güçlü devletlerinin gözüne baka baka “Dünya beşten büyüktür” diyebilen, Terörist İsrail’in Zalim sözde lideri Perez’e “one minute” diyen, hem içte hem dışta bunca düşmana karşı dik durabilen başka bir lider var mı? Mısır sokaklarında resmi caddeleri süsleyen, Afrika’da adına dualar edilen, Avrupa’nın göbeğinde örnek olarak gösterilen başka lider var mı?

Değerli kardeşlerim, bizim yolumuz uzun ve dikenli. Türkiye’nin ayağa kalktığını ve koşmaya başladığını gördükleri anda ekonomik savaş ilan ettiler. Topla geldiler olmadı, tankla geldiler olmadı, uçakla geldiler olmadı şimdi dolarla geliyorlar. Konya’dan şunu göğsümüzü gere gere söylüyoruz; “Biz millet olarak en zor zamanlarımızda Çanakkale Zaferini kazandık. Yokluk zamanımızda Kıbrıs Zaferini kazandık. Bizi parayla, ekonomiyle alt edeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz; bizim vatan ve millet sevgimizi ölçmeye kimsenin gücü yetmez. Rahmetli Tahir Büyükkörükçü hocamızın dediği gibi “ey Dünya senin neyin olursa olsun; bizim güvendiğimiz yalnız Allah’ımız var”

- "Yine inananlar kazanacak, yine vatan millet ile dertlenenler kazanacak" - 

Önümüzdeki hafta sonu yapılacak seçimlerin ayrı bir önem taşıdığını belirten Altay, tüm dünyanın gözünü bu seçimlere çevirdiğini kaydetti. Altay "AK Parti ve MHP kardeşliği ile kurulan Cumhur İttifakı’nın bu seçimlerde ne yapacağını merak ediyorlar. Buradan bunun da cevabını vereyim; Yine inananlar kazanacak, yine vatan millet ile dertlenenler kazanacak, Cumhur İttifakı kazanacak. Şuradan meydana baktığım zaman Allah’a şükrediyorum. Sizler gibi yol ve dava arkadaşları verdiği için, bizi bu şehre hizmetkar yaptığı için ve Cumhurbaşkanımızla aynı yolda yürüdüğüm için Allah’a şükrediyorum. Son bir haftamız kaldı ve ilk günkü azmimizle çalışmaya devam edeceğiz. Gençlerimiz, Kadın Kollarımız, 31 ilçe teşkilatımız, il teşkilatımız, Ak Partili, Milliyetçi Hareket Partili tüm kardeşlerimiz kapı kapı dolaşarak kendimizi anlatacağız. Bu sürece emek veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Konya’da neler yaptığımız ortada, projelerimiz ortada. Bu mübarek şehirde yaşayan kadın erkek her yaştan hemşerimizin yaşam kalitesini artırmak ve Konya’mızı geleceğe taşımak için çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız" dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.