Siyasi Partiler Arası Bayramlaşma

Siyasi partiler arasında yüz yüze ve video konferans yöntemiyle bayramlaşma programları düzenlendi.

Siyasi Partiler Arası Bayramlaşma

AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla CHP ve MHP heyetleriyle video konferans yöntemiyle bayramlaştı.

Siyasi partiler arası bayramlaşma programı, AK Parti'de Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın, Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Osman Ertuğrul Yörük'ten oluşan heyet tarafından gerçekleştirildi.

AK Parti heyetinin, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Zeynel Emre, Parti Meclis Üyesi Semra Dinçer ile Gençlik Kolları MYK Üyesi Canan Taşer'in bulunduğu CHP heyetiyle video konferans görüşmesinde karşılıklı Ramazan Bayramı tebriğinde bulunuldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zengin görüşmede, bu seneki Ramazan Bayramı'nın önemine ve Kovid-19 tedbirlerine değinerek, şöyle konuştu:

"Son 2 yıldır malumunuz pandemiden dolayı teşkilatlarımız bir kapalı devre sistem içerisinde çalışıyordu. Son 2 yıldan sonra bu sene biz her zaman yaptığımız gibi eski çalışma modelimize dönme imkanımızı bulduk. Ben dün Tokat'taydım, ilçelerimize gittim, ziyaret ettim. Şunu gördüm ki herkes çok özlemişti böyle bir yoğun çalışmayı. Bu manada bir normal hayata dönüş olarak gördük hem ramazanı hem de uzun bir zamandan sonra ilk defa gerçek bir bayram yaptığımızı düşünüyorum. Bu manada bizim için çok önemliydi, teşkilatlarımız için de öyle vatandaşlarımız için hakeza öyle. Ümit ediyorum tüm dünya için, Türkiye için artık sağlık sorunlarının olmadığı bir dünya olur. Böyle bir dua etmek isterim açıkçası."

Zengin, "Biz önümüzdeki bayram, Allah'tan bir terslik olmazsa Kurban Bayramı'nda yüz yüze olacağız. AK Parti Genel Merkezi olarak, tüm siyasi partilerden arkadaşlarımızla ümit ediyoruz son kez böyle telekonferansla bir arada olacağız. Daha sonrasında Kurban Bayramı'nda yüz yüze olmayı, karşılıklı çay içmeyi ümit ediyoruz." diye konuştu.

Siyasi partiler ile video konferans yöntemiyle bayramlaşma programının, Bilim Kurulu'nun Kovid-19 tedbirlerine yönelik açıklamasından önce planlandığını vurgulayan Zengin, "Biliyorsunuz bir 15 gün kadar evvel biz, nasıl programlayacağımıza karar verme ihtiyacı duyduk, o zaman Sağlık Bakanlığımız resmi açıklamasını henüz yapmamıştı. Tabii biz önce onların açıklama yapmasını beklediğimiz için onlardan evvel böyle bir şey yapmayı doğru bulmadık. O sebeple pandeminin şartlarına uygun bir görüşmeyi tercih ettik. Yüz yüze olmayı her zaman çok tercih ederim. Kurban Bayramı inşallah öyle olacak." dedi.

MHP heyeti ile görüşme

AK Parti heyeti, ardından Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MYK üyeleri Turan Şahin ile Fatih Çetinkaya'dan oluşan MHP heyetiyle video konferans yöntemiyle görüştü.

Son 2 yıldır pandemi nedeniyle parti teşkilatlarında farklı bir çalışma modeline geçildiğini anlatan Zengin, şöyle devam etti:

"Fakat, bu ramazan eski modelimize yeniden dönme imkanımız oldu. Teşkilatlarımız çok özlemiş, vatandaşımız da bizi özlemiş onu fark ediyoruz. O manada müthiş bir hareketlilik vardı, işte evlerde yemekler pişirildi, kadın kollarımız kendileri yaptı götürdü, gençlik kollarımız sahurlar yaptı ve menemenler yaptılar. Çok güzel telaşlı çalışmalar oldu, tabii bunları yaparken asıl meselemiz çok tabii olarak seçmenimiz ve vatandaşımız neyi talep ediyor, neyi daha yoğun çalışmamız lazım onlardan bilgi alıyoruz ve onun neticesinde tekrar siyasetimizi gözden geçiyoruz ve üzerine çalışmalar yapıyoruz. Tekrar dönmüş olduk normal tempomuza."

Zengin, 2023'te yapılacak seçimlere yönelik çalışmalar hakkında da şunları kaydetti:

"1 yıllık bir süreç var. İşte adaylık süreçlerini filan çıkarırsanız, böyle tempolu çalışacağımız seçim atmosferi dışında bir 6 aylık sürecimiz var. Biz de aynen sizin gibi Cumhur İttifakı adına her anımızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Yine bölge toplantıları biz de yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Dinleme toplantıları yapıyoruz özellikle sektörel toplantılar, biz Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı olarak bunlara yoğunlaştık. Bayram sonrasında o planlama içerisinde sektörlerle alakalı daha yoğun programlar yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mız hakeza her akşamını ayrı değerlendirdi hatta sahurlar yaptı gençlik kollarımızla. Bu manada çok yoğun devam ediyoruz."

Zengin, AK Parti olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve tüm MHP'lilerin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

CHP; AK Parti, DSP, Vatan Partisi, HDP ve İYİ Parti heyetleriyle bayramlaştı

CHP'de Parti Meclisi (PM) üyesi ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet, ilk olarak AK Parti ile video konferans aracılığıyla bayramlaştı.

Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları MYK üyesi Ayten Aydın ve Genel Merkez Gençlik Kolları MYK üyesi Osman Ertuğrul Yörük'ten oluştuğu heyetle video konferansla görüşen Nazlıaka, partiler arası ilk bayramlaşmayı AK Parti ile yaptıklarını belirtti.

Herkesin bayramını kutlayan Nazlıaka, "Sanıyorum hepimizin dilekleri ortak. Ayrılığın gayrılığın olmadığı, herkesin huzur, refah ve barış içinde yaşadığı bayramlar diliyoruz. Dileriz böyle güzel bayramlar kutlamak nasip olur." dedi.

Nazlıaka, son iki yıldır en fazla konuşulan konu olan Kovid-19 salgınının dünyayı artık terk ettiğini dile getirdi.

Yüz yüze bayramlaşma

CHP heyeti daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Onur İste başkanlığındaki DSP heyetini ağırladı.

Ziyaret sırasında tüm vatandaşların bayram dileklerinin ortak olduğuna dikkati çeken Nazlıaka, çocukların gelecek kaygısı taşımadığı, huzur ve refah içinde bayramlar dilediklerini söyledi.

Nazlıaka, "Dünyada ve yurtta barışın olduğu, demokrasinin içselleştirildiği bir bayram olmasını istiyoruz." ifadesini kullandı.

Aylin Nazlıaka ayrıca 6 muhalefet partisinin imzaladığı ortak mutabakat metninde, ilkokuldan itibaren "kadın erkek eşitliği", "insan hakları" konusunda çocuklara eğitim verilmesi konusunda madde bulunduğunu bildirdi.

Onur İste de ilkokuldan itibaren müfredata demokrasi dersinin konulması gerektiğini belirterek, "Demokrasinin hakikaten içselleştirildiği bir ülkede yaşamak istiyoruz." diye konuştu.

HDP heyetini kabul

CHP'de daha sonra Ankara Milletvekili İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu başkanlığındaki HDP heyeti kabul edildi.

Türkiye siyasetinin çok gerildiğini dile getiren Katırcıoğlu, gelir dağılımının bozulduğunu savundu.

Nazlıaka da ilk seçimlerde halkın iktidarını kuracaklarını söyledi.

İYİ Parti ile bayramlaşma

Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat başkanlığındaki İYİ Parti heyetini kabulde de ekonomi konuşuldu.

Dün Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında bir bayram sofrası kurduklarını ve partililerle buluştuklarını hatırlatan Sunat, "İnşallah bu bayram sofrasını tüm Türkiye'de kurmaya azimliyiz. 2023'te bu sofrayı hep birlikte kuracağız." dedi.

Gelecek seçimlere dikkati çeken Nazlıka ise, "2023 mü olur yoksa önce mi olur, biz de aynı temennilerle, yoksulluğun olmadığı, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, herkesin refah içinde, güzel bayramları kucaklayalım istiyoruz. İnşallah ilk seçimlerden sonra bu söylediklerimizi hep beraber gerçekleştireceğimiz ortamı yakalayacağız. Millet İttifakı her geçen gün safları sıklaştırarak yürüyüşünü sürdürüyor." şeklinde konuştu.

Vatan Partisi, BBP ve DP ile bayramlaşma

Vatan Partisi ile video konferans yöntemiyle bayramlaşma yapılırken, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis başkanlığındaki BBP heyeti de CHP'ye bayram ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Süper Lige yükselen Ankaragücü'ne başarılar dileyen Nazlıaka, kulübün başarısını sürdürmesi temennisinde bulundu.

Başak Cengiz cinayetine de değinen Nazlıaka, "Az da olsa yüreklere su serpen bir kararın çıkması sevindirici." değerlendirmesinde bulundu.

6 muhalefet partisinin çalışmalarına yer verilen görüşmede Nazıaka, ittifakın derinleştiğine ve genişlediğine dikkati çekti.

Yelis ise bazı açıklamaları hatırlatarak, ittifak partileri arasında "uyuşmazlık" olduğunu ileri sürdü.

CHP'de daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik başkanlığındaki Demokrat Parti heyeti ile bayramlaşma gerçekleştirildi.

CHP kabul heyetinde Nazlıaka'nın yanı sıra PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, PM Üyesi Semra Dinçer ve Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Canan Taşer yer aldı.

Saadet Partisine bayram ziyaretleri

Saadet Partisi, Ramazan Bayramı dolayısıyla ziyarette bulunan diğer siyasi partilerin temsilcilerini ağırladı.

İYİ Parti, Demokrat Parti (DP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) heyetleri Ramazan Bayramı dolayısıyla Saadet Partisi'ni ziyaret etti.

Parti Genel Merkezi'ndeki bayramlaşma programında konukları Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş başkanlığındaki heyet ağırladı.

DP Genel Sekteri Serhan Yücel, BBP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay ve İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat başkanlığındaki heyetlerle ayrı ayrı bayramlaşıldı.

Saadet Partisinde bayramlaşma programı DSP, TDP, Zafer Partisi, HÜDA PAR ve CHP ile devam etti.

AK Parti, MHP ve Vatan Partisi ile bayramlaşma ise video konferansla gerçekleşti.

Bayramlaşma programı öğleden sonra DEVA Partisi, Gelecek Partisi, HDP, Milli Yol Partisi, Merkez Parti, Anavatan Partisi ve BTP'nin ziyaretleri ile sürecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.