İYİ Parti Konya Merkez ve taşra adaylarını tanıttı

İYİ Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı, merkez ilçe ve taşra ilçelerinin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adayları Dedeman Otel’de düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Tanıtım toplantısına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal, İYİ Parti GİK üyesi Mesut Özarslan, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, İYİ Parti İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, merkez ve taşra ilçelerinin belediye başkan adayları, belediye meclis üyesi adaylar ve çok sayıda partili katıldı.

İYİ Parti Konya Merkez ve taşra adaylarını tanıttı

Tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal, bugüne kadar siyasetin kirlendiği ve siyasal yozlaşmanın olduğu bir dönemin yaşanmadığını söyledi. AK Parti ve MHP liderlerinin beka söylemlerini de değerlendiren Şenol Bal, konuşmasında şunları söyledi:“Beka bizler olduğumuz müddetçe Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı asla ve asla tehlikeye düşmez. Hepimiz siber oluruz. Ama bu siyasal yozlaşmanın, bu siyasal ahlaksızlıkların devam etmesi halinde o toplumdaki çözülmelerden kaynaklı, tabii ki dış etkilerin de tesiri ile beka tehdidi doğabilir. Vatandaşın biri beka meselesi için bir beyaz eşyası markası diyor. Başka bir vatandaş ise ‘Herhalde Devlet Bahçeli’nin antika arabalarından biri” diyor. Beka Türkiye devletinin varlığının devamıdır. Bir beka meselesi var deniyorsa bunun sebebi 16 yıldır bu ülkeyi yönetemediği ve tehlikenin içine attığı ortaya çıkıyor. O yüzden ciğer kediye teslim edilmez”

“SAYIN CUMHURBAŞKANI O AYRIMCI DİLİNİ BIRAK”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş da yaptığı  konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Yokuş, “Millet İttifakı’na 18 milyon insana hakaret eden, ‘terörist’  diyen, benim genel başkanıma ‘o kadın’ diyen ‘terbiyesiz’ diyen birisini ben Cumhurbaşkanı olarak tanımıyorum. Benim Cumhurbaşkanım olamaz. Benim Cumhurbaşkanım 82 milyonu kardeş bilen, ayrım yapmayan, kucaklayan onları Allah’ın bir emaneti sayan kişiler olur. Ayrımcılık yapan, kendi vatandaşlarına terörist diyen benim cumhurbaşkanım olabilir mi? Olamaz. Buradan sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanı o ayrımcı dilini bırak. O hakaret dilini terk et” dedi.

“KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN, HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ”

İyi Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz şimşek ise kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklayacaklarını belirtti. Oğuz Şimşek, “Hangi inançtan ve kökenden olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği olan her vatandaşımızın sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur. biz insanımızı seviyoruz ve onların mutlu olması için her türlü çabayı göstermeye hazırız. 17 yıl Konya’yı yöneten ve bu süre içerisinde  Konya’yı Türkiye’nin en borçlu belediyesi haline getirenler gibi olmayacağız. bu kentin namuslu insanları, bu kentin sevenleri ve bu kentin sessiz çoğunluğu olarak asla haksız emir ve yönetim anlayışına, şatafata, israfa izin vermeyeceğiz, halktan aldığımızı sadece ve sadece halka hizmet yolunda harcayacağız. teslim olmak bizim kitabımızda, inancımızda, ahlakımızda ve karekterimizde yoktur. osmanlının borçları nedeniyle battığı gibi konya’nın da borçları yüzünden garip kent haline gelmesine asla müsaade etmeyeceğiz ve cumhuriyetin ilk kurucularının yaptığı gibi kentin borçlarını ödeyerek onurlu ve dik durmaya kararlıyız. haftaya konya büyük şehir ile ilgili projelerimizi açıklayacağız. sizleri ve tüm konyalı hemşerilerimi proje ve vaadlerimizi arz etmek üzere toplantımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber : Müslüm Evci

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.