İnsanlığından şüphe ederim

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Doğu Gutalı Kerim bebekle ilgili, "Bunu görünce kalbinden bir merhamet duygusu, onu şefkatle sarıp buraya getirip bağrına basmak geçmeyen insanın insanlığından şüphe ederim." dedi.

İnsanlığından şüphe ederim

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı'nın (AA) yabancı dil yayınlarıyla hikayesini duyurduğuDoğu Gutalı Kerim bebekle ilgili, "Bunu görünce kalbinden bir merhamet duygusu, onu şefkatle sarıp buraya getirip bağrına basmak geçmeyen insanın insanlığından şüphe ederim." dedi.

Bursa'daki Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Bursa Trabzonlular Dernekleri Federasyonu Kongresine katılan Çavuşoğlu, Karadenizlilerin vatan ve millet sevdasının çok güçlü olduğunu söyledi. Türkiye'nin herkesin ortak paydası olduğunu belirten Çavuşoğlu, Türkiye'nin son 15-16 yılda bölgenin istikrar abidesi ve parlayan yüzü olduğunu vurguladı. 

Doğu Gutalı Kerim bebek

Çavuşoğlu, Suriye'den gelenlere sağlanan imkanları diline dolayanların ve bunun üzerinden siyaset yapmaya çalışanların ecdada ve milletin fertlerine büyük haksızlık yaptığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Geçen günlerde konusu oldu biliyorsunuz. Guta'daki tek gözünü kaybetmiş, başında yarası olan bir bebek. Bunu görünce kalbinden bir merhamet duygusu, onu şefkatle sarıp buraya getirip bağrına basmak geçmeyen insanın insanlığından şüphe ederim. Biz güçlü olmak zorundayız, güçlü olmak için de her şeyimiz mevcut. Güçlü bir milletimiz var ve o millete güvenen ve istikametten asla şaşmayan dünyaya örnek teşkil edecek liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Kudüs meselesini hep beraber yaşadık. Kudüs meselesi bizim için iman ve inanç meselesidir. Eğer iman ve inanç varsa Kudüs ile ilgili bir şey hissetmiyorsanız orada bir noksanlık vardır. Siz Kudüs'ü sadece Filistinlilerin sırtına yüklenmiş bir sorumluluk olarak görebilir misiniz? Bütün Müslümanların sırtında büyük bir sorumluluktur Kudüs. Çünkü Kudüs Mescid-i Aksa ve etrafı bizim için mübarek kılınmıştır, ayeti kerimeyle sabittir. Sadece Müslümanlar için değil aynı zamanda Hristiyanlar için de bu böyledir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler