Etyemez: Türk Milletinin Tarihinde Soykırım Yoktur, Bulamazsınız

HDP Milletvekili Garo Paylan’ın 1915 olaylarının 'soykırım' olarak tanınması için TBMM'ye kanun teklifi vermesine tepki gösteren AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Türk Milletinin tarihinde soykırım yoktur, bulamazsınız. Yapılan bu ahlaksız teklif, tarihi gerçekleri çarpıtarak yeni husumet ve düşmanlık tohumları ekme çabasıdır.” dedi.

Etyemez: Türk Milletinin Tarihinde Soykırım Yoktur, Bulamazsınız

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın 1915 olaylarının ‘soykırım’ olarak tanınması için TBMM’ye kanun teklifi vermesine tepki gösterdi. Teklifi ahlaksızlık olarak niteleyen Milletvekili Halil Etyemez, tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun iddiaları esas alan teklifi reddettiklerini ve şiddetle kınadıklarını söyledi.

Türk Milletinin tarihinde soykırımın asla olmadığını vurgulayan Milletvekili Etyemez, “TBMM çatısı altında görev yapan ve milletvekili sıfatı taşıyan, haddini bilmez HDP’li Garo Paylan, 1915 olaylarının ‘soykırım’ olarak tanınması için TBMM’ye kanun teklifi verdi. TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop, teklifi içtüzük hükümlerine aykırı olduğu gerekçesiyle iade etti. Terör örgütü PKK’nın destekçisi olduğu HDP’nin Milletvekiline ve ona bu akılı verenlere hatırlatırım. Milletimizin tarihinde soykırım yoktur, bulamazsınız. Kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Paylan’ın yaptığı bu ahlaksız teklif, sözde soykırım lobisi ve Türkiye karşıtı siyasi çevrelerin tarihi gerçekleri çarpıtarak yeni husumet ve düşmanlık tohumları ekme çabasıdır.” dedi.

Tarihi gerçeklerin çarpıtılmasına, düşmanlıklar üretilmesine, barış ve huzur içinde yaşayan milletin arasına nifak tohumları ekilmesine asla izin vermeyeceklerinin altını çizen Halil Etyemez, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 1915 olaylarını araştırmak için ortak tarih komisyonu kurulması çağrısında bulunmuştur. Ancak tarihi gerçeklerden kaçanlar, sözde soykırımdan beslenenler ve siyasi hesap peşinde koşanlar bundan kaçmışlardır. Çünkü onlar da bilmektedir ki masum ve mağdurlara kucak açan, her zaman adaletin yanında olan, hak ve özgürlüklere önem veren milletimizin tarihinde soykırım yoktur. Soykırım yalanıyla ve siyasi hesaplarla Türkiye’ye zarar vereceklerini, milletimizin huzurunu kaçıracaklarını sananlar yine yanılacaklardır. Kimsenin milletimiz arasında düşmanlık tohumu ekmesine müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.