Etyemez: Alın Terinin Kutsallığına İnanıyoruz

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Helal rızık için çalışmayı ibadet gören bir medeniyetin temsilcileri olarak alın terinin kutsallığına inanıyoruz.

Etyemez: Alın Terinin Kutsallığına İnanıyoruz

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. İşçilerin, memurların ve tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Konya Milletvekili Halil Etyemez, helal rızık için çalışan, üretime katkı sunun tüm emekçilere teşekkür etti.

1 Mayıs’ın çalışanların sorunlarının dile getirilmesinde, çözüm yollarının geliştirilmesinde etkili olduğunu kaydeden Halil Etyemez, Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesinde, ekonomik kalkınmada işçi ve memurların önemli roller üstlendiğini belirtti.

Helal rızık için çalışmayı ibadet gören bir medeniyetin temsilcileri olarak alın terinin kutsallığına inandıklarının altını çizen Milletvekili Etyemez, “Bu bilinçle hareket ederek tüm emekçi kardeşlerimizin emeklerinin tam karşılığını almalarına, çalıma şartlarının iyileştirilmesine, yaşam standartlarının geliştirilmesine önem veriyoruz. Bu kapsamda önemli çalışmalar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. 1 Mayıs’ı bazı marjinal gurupların tekeli gibi görülmesine son verdik. 2009 yılından itibaren 1 Mayıs’ı resmi tatil ilan ederek tüm emekçi kesimlerince özgürce kutlanılmasını sağladık. 2010 yılında yapılan referandumla memurlarımıza toplu sözleşme hakkını getirdik. Sözleşmeli memurlarımızı kadroya aldık. Taşeron firmalardaki işçi kardeşlerimizi kadroya geçirdik. Başörtülü kardeşlerimizin kamuda özgürce çalışabilmesinin önünün açtık. Bunlar gibi çok sayıda önemli çalışmaya imza attık. 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalarımızı da yakında tamamlayacağız. Tüm emekçi kardeşlerimizi desteklemeye, tüm çalışanlarımız ile omuz omuza olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.