Eski Başbakan Davutoğlu: "Bir Daha O Çukurdan Çıkamayacaklar"

Eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Milletin değişik unsurları arasında ihtilaf ortaya çıkarabilmek için bu siyaseti takip edenler bunun içinde kaldılar ve bir daha o çukurdan çıkamayacaklar." dedi.

Eski Başbakan Davutoğlu: "Bir Daha O Çukurdan Çıkamayacaklar"

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nca  Mardin'de düzenlenen 14. Ufuk Turu toplantıları için  Mardin'de bulunan Davutoğlu, valilik ziyaretinin ardından,  AK Parti  Mardin İl Başkanlığına geçti.

Davutoğlu, burada partililere hitaben yaptığı konuşmada,  Mardin'e her gelişinde huzur bulduğunu söyledi.

Mardin'in  Türkiye için büyük önem taşıdığını belirten Davutoğlu, "7 bin yıl önce, 7 kültürün yaşandığı bir şehir. Bugünde  Türkiye'nin en güzel renklerini içerisinde barındırıyor." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin güvenliği açısından  Mardin'in ihmal edilemeyecek illerin başında geldiğini dile getiren Davutoğlu, terörle mücadelenin başarıyla sürdüğünü vurguladı.

"Milletin değişik unsurları arasında ihtilaf ortaya çıkarabilmek için bu siyaseti takip edenler bunun içinde kaldılar ve bir daha o çukurdan çıkamayacaklar." diyen Davutoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Terörle mücadele konusunda başlatılan çabalarda gelinen noktada herhalde bütün Mardinliler memnundur, bütün bölge memnudur. Çünkü  Nusaybin ve  Derik'te çukur siyaseti yapan terör örgütünün bu siyaseti tümüyle çökmüştür. Terör örgütünün girdiği yerde ot bitmez. Şiddetin ve terörün olduğu yerde muhabbet olmaz."

"Etnik bölücülük gömleğini yırtıp atalım"

Mardin'in  AK Parti davası açısında önemli olduğunun altını çizen Davutoğlu, " AK Parti davası açısında da  Mardin önemlidir. Çünkü  AK Parti, bütün bu renkleri buluşturan yegane siyasi adrestir.  AK Parti hareketi  Mardin'de kuvvetli olmalı ki bölgeye ve  Türkiye'ye biçilmek istenen etnik bölücülük gömleğini, yırtıp atalım.  AK Parti'nin  Mardin'de güçlü olması demek, Doğu ve Güneydoğu'da,  Türkiye'de güçlü olması demektir." diye konuştu.

Davutoğlu, birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, "Beraberliğimizi muhafaza edeceğiz. Kim nasıl, ne şekilde bir yol takip ederse etsin aramızda herhangi bir ayrımcılığa sebebiyet veremeyecek. Birliği ve beraberliği temin edersek, Allah'ın izniyle bu topraklarda herhangi olumsuz ayrımcı, bölücü politikanın girmesi mümkün olmaz." dedi.

Ahmet Davutoğlu, daha sonra Artuklu ilçesinde esnaf ziyaretininde bulundu,  Mardin Müzesi'ni gezdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.