‘Büyükşehir Belediyesini sıfır borçla devrettik’

Saadet Partisi Meram Belediye Başkan Adayı Hüseyin Saydam, “Konya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en borçlu 4’üncü belediyesidir. Sayıştay raporuna göre Büyükşehir Belediyesi 1 yılda 106 milyon lira faiz ödemiştir” diye konuştu.

‘Büyükşehir Belediyesini  sıfır borçla devrettik’

Saadet Partisi Meram Belediye Başkan Adayı  Hüseyin Saydam Saadet Partisi İl Başkanlığı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Hüseyin Saydam, “ Hazine Bakanlığı verilerine göre Türkiye’nin 31 Ocak 2019 tarihi itibariyle 1 trilyon 98 milyar TL borcu olduğunu öne sürdü. 1 milyar TL ile neredeyse bir şehir inşa edilebildiğini sözlerine ekleyen Saydam, “ İş başındaki anlayışın ülkeyi borç sarmalına sokması ve faiz lobilerini beslemesi, aynı anlayışla yönetilen şehirlerimizde de kendisini gösteriyor. Şu an üzülerek ifade ediyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en borçlu 4’üncü belediyesidir. Sayıştay raporuna göre belediyemiz 1 yılda 106 milyon lira sadece faiz ödemiştir” diye konuştu.

Milli Görüş olarak işi başında oldukları 2004 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi’ni sıfır borçla ile devrettiklerinin altını çizen Hüseyin Saydam, “ Biz çalışırken gelişirken ve en ucuz hizmetleri sunarken; suyun tonunu 50 kuruştan milletimize verirken, şimdi ise neredeyse 10 katı bir fiyatla suyun tonu 5 TL oldu. Konya’mız ülkemizin en ucuz şehirlerinden biri iken, ulaşım, otopark, su, gibi temel ihtiyaçlarda bile en pahalı şehirlerden birine dönüştü” ifadelerinde bulundu.

“Ne söylediysek fazlasıyla yerine getirdik”

1989-2004 yılları arasında belediye hizmeti verdiklerinde tıkır tıkır işleyen bir belediyecilik hizmeti sunduklarını aktaran Meram Belediye Başkan Adayı Saydam, “Kimseyi üzmeyen bir belediyecilik yapıyorduk. Ancak 2002’de oluşan siyasi durum vatandaşımızı ak parti2ye yöneltti. Reklamcılık yapan, halktan kopuk, hizmetin yalvar yakar yapıldığı ve hizmetin lütuf olarak sunulduğu bir belediyecilik anlayışı hâkim oldu.  Milli Görüş olarak geçmişte olduğu gibi yine tıkır tıkır işleyen vatandaşımızı üzmeyen bir belediye sistemini yeniden kurarız. Biz bugüne kadar sizi hiç kandırmadık, aldatmadık. Ne söylediysek fazlasıyla yerine getirdik” dedi.

Haber : Müslüm Evci

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.