Atatürk'ün meclisinde Atatürk'ten bahsetmediler

Atatürk'ün meclisinde Atatürk'ten bahsetmediler

Atatürk'ün meclisinde Atatürk'ten bahsetmediler
Yayınlanma:

Tüm Türkiye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin kuruluş yıldönümü bayramını Dünyada bir ilk olarak çocuklara armağan ettiği 23 Nisan bu yönüyle de önem arz ediyor. Törenlerle ülke genelinde kutlanan 23 Nisan kapsamında TBMM’de özel oturum düzenlendi. Oturumda grubu olan veya olmayan tüm partilerin temsilcileri 23 Nisan Özel oturumu içerisinde fikirlerini dile getirdi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş açılış konuşmasını gerçekleştirdikten sonra Meclis’te grubu bulunan partiler adına Ak Parti Meclis Grubu Başkanı Abdullah Güler, CHP Genel Başkanı ve Meclis Grup Başkanı Özgür Özel, Dem Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatımoğulları Oruç, MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, İyi Parti Grup Başkan Vekili Erhan Usta ve SP Meclis Grubu Başkanı Selçuk Özdağ birer konuşma yaptılar.

Daha sonra Meclis’te grubu bulunmayan YRP Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih Erbakan, Hüdapar Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, TİP Genel Başkanı Erkan Baş, DSP Genel Başkanı Mehmet Önder Aksakal, Deva Partisi adına Evrim Rızvanoğlu, DP adına Cemal Enginyurt ve de Emep Partisi adına Sevda Karaca Demir de Meclis’te konuşma yaptılar.

KONUŞMALAR ESNASINDA DİKKAT ÇEKEN NOKTA

13 partinin konuşma yaptığı Meclis’te 10 parti yurdumuzun kurtarıcısı, Devletimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsederken 3 parti, konuşmalarında Atatürk’ten bahsetmedi.

Hüdapar Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Dem Partisi eş genel başkanı Tülay Hatımoğulları Oruç, Emep partisi adına Sevda Karaca Demir, Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Meclis’te milletvekili olarak konuştular ancak Meclis’in kuruluşunun yıldönümü kutlamasında Atatürk’ten bahsetmediler.

Cumhuriyet Halk Partisi de bu konuya sessiz kalarak tepki göstermezken Atatürk’ten bir kere bile bahsetmeyen Emep partisi konuşmacısı CHP sıraları tarafından alkışlandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.