Noterler Sahtekarlara Dur Diyecek

Türkiye Noterler Birliği Eğitim-Sağlık-Sosyal Güvenlik Ve Yardımlaşma Vakfı’nın katkıları ile ülke genelinde Noterlik İşlemleri ve Kimlik Tespitinde Sahtecilik Programı başlatıldı.

Noterler Sahtekarlara Dur Diyecek

Programın  hafta sonu Novotel’de Konya Noter Odası Başkanı Ali Altıner’in konuşması ile başladı. Ali Altıner, ‘Noterlik işlemlerinde karşılaşılan sorunları’, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ovacık, ‘Vakıf olarak eğitime önem verildiğini, bu konularda çalışmaların hızla devam ettiğini’’, Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Turan ‘’ emekli noter olarak noterlerin sorunlarını bildiğini, özellikle sahte kimlikle işlem yapan ve sahtekarlıkla mücadele edilmesi gerektiği’’ bahsetti.

Programa eğitimci olarak katılan Kriminal Uzman Mustafa Kaygısız,  Kimlik Vb. Belgelerde Sahtecilikte Dikkat Edilmesi Gereken Konularını anlatarak sahte kimlik olaylarından örnekler verdi, portatif cihazlarla incelemeleri gösterdi.

Ömer Faruk Taşova,  Kimlikte Sahteciliği, Necati Etlacakuş, Elektronik Kimlik Ve Noterlik Uygulamaları anlattı.

Sonuç bildirgesinde Konya Noter Odası Başkanı Ali Altıner, bu tür programların devam ederek ülkede sorun olan sahtecilik işlemlerine Noterler olarak mücadeleye devam ettiklerini ve Türkiye Noterler Birliği  Eğitim-Sağlık-Sosyal Güvenlik Ve Yardımlaşma Vakfı’na ve katılımcılara teşekkür etti.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan bu eğitimlerin amacına ulaştığını ve Türkiye genelinde tüm noterliklere verileceğini bildirdi ve Konya Noter Odası Başkanı Ali Altıner’e ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.