10 bin dolarlık nafaka Türk Lirası'na çevrilmişti! Cem Yılmaz'a nafaka icrası

Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu nafaka yüzünden davalık oldular. Bir erkek çocukları bulunan çiftten Ahu Yağtu, Cem Yılmaz'ın nafakayı eksik yatırması üzerine eski eşini icraya verdi.

10 bin dolarlık nafaka Türk Lirası'na çevrilmişti! Cem Yılmaz'a nafaka icrası

2012 yılında evlenen Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu 20 aylık evliliklerinin ardından ayrılmışlardı. İkili Cem Yılmaz'ın mahkeme kararıyla 10 bin dolarlık nafakayı 70 bin TL düşürmesi yüzünden davalık oldu. Ahu Yağtu, Cem Yılmaz'ı icraya verince ortalık karıştı.

Ünlü komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz 2012 yılında Ahu Yağtu ile aşklarını evlilikle taçlandırmışlardı. Ünlü çiftin evlilikten Kemal adından bir çocukları olmuştu.

20 aylık evliliklerini 2013 yılında bitiren ünlü çiftten Cem Yılmaz'ın oğlu Kemal için aylık 10 bin dolar nafaka, Ahu Yağtu'ya 500 bin dolar tazminat ödenmesine karar verilmişti.

Sekiz yıl boyunca oğlu için 10 bin dolar nafaka ödeyen Cem Yılmaz, dolar kurunun aşırı artışından sonra nafakanın azaltılması için İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurmuştu.

Eski eşi Ahu Yağtu'ya dava açan ünlü komedyen nafakayı Dolar bazında değil artık 40 bin TL olarak ödemek istedi. Mahkeme, Cem Yılmaz'ın 10 bin dolarlık nafakanın azaltılması talebini kısmen kabul ederek 70 bin TL olarak belirlenmesine hükmetti.

Mahkeme kararı sonrası ünlü oyuncu Ahu Yağtu avukatı aracılığıyla nafaka kararını İstinaf mahkemesine taşıdı.

Ünlü komedyen mahkeme kararı kesinleşmeden nafakayı 70 bin TL olarak yatırınca Ahu Yağtu, eski eşini avukatı aracılığıyla icraya verdi.

Ahu Yağtu nafakanın kanunen 10 bin dolar olarak yatırılması gerektiğini ifade ederek eksik kalan kısmın ödenmesini talep etti.

Cem Yılmaz'dan karşı hamle gecikmedi. İcraya konu olan nafakayı mahkeme kararına göre yatırdığını belirterek hakkında başlatılan icra işleminin kaldırılmasını talep etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.