Sufisinema Senaryo Yarışması'nda başvurular tamamlandı

​​​​​​​Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 2022 Mayıs ayında yapılacak 3. Sufisinema Günleri kapsamında tasavvuf filmlerine ilgi duyan herkesi davet ediyor. Sufisinema tarafından düzenlenen ve 17 Ocak'ta başlayan başvurular dün itibariyle sona erdi

Sufisinema Senaryo Yarışması'nda başvurular tamamlandı

Tasavvuf dünyasının her yönüyle konu edildiği etkinlik, filmin temel taşı olan fikri-senaryoyu destekleyerek Sufisinema Günleri Etkinliği,  tasavvuf ve sinema arasındaki ilgiyi işleyecek yeni film önerileri üzerine metinsel çalışmaları artırmak düşüncesinde. Sufisinema Ulusal Uzun Metraj Sinema Film Senaryo Yarışması’na başvurular 17 Ocak 2022 ile 18 Nisan 2022 tarihleri arasında yapıldı. Son başvuru gününün mesai bitimine kadar gönderilen senaryolar değerlendirmeye alınacak. 3.yılında alanında tek ve en büyük etkinlik olan Sufisinema Günleri, bu yıl yeni bir yarışmayla sinema ve tasavvuf ilişkisine dikkat çekecek.  Sufisinema Kısa Film Yarışması, Hazret-i Mevlâna’nın “Aynada gördüğüm suret senindir, aynanın değil” sözü ile yeni bir sinema yapma önerisi getirecek. Kısa Film Yarışması’na katılacaklar, Hazret-i Mevlâna’nın sözünü kısa filme dönüştürecek. Sufisinema tarafından düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması'na başvurular 17 Ocak 2022 ile 25 Nisan 2022 tarihleri arasında yapıldı.

29 MAYIS'TA ÖDÜLLER VERİLECEK

Ulusal Uzun Metraj Sinema Film Senaryo ve Ulusal Kısa Film Yarışmasına yapılacak başvurular, sinema alanında usta isimler tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak. Uzun Metraj Senaryo Yarışması ile Kısa Film Yarışması’nda kazananlara, ödülleri 29 Mayıs 2022 tarihinde 3. Sufisinema Günleri kapsamında düzenlenecek törenle verilecek.İlgi duyan herkesin başvurusuna açık olan her iki yarışma hakkında www.sufisinema.gov.tr sitesinden detaylı bilgi alınabilir. Yarışma başvuruları ise sufisinema@sufisinema.gov.tr adresine yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.